Strona główna > Muzyka, People > News: World Fusion Music Festival 2011

News: World Fusion Music Festival 2011

Otrzymany kilka dni temu od Marcina Babko (Falami, Gazeta Wyborcza Katowice, Muariolanza – dyrektor artystyczny imprezy WFMF) i na szczęście w porę zauważony. W całości nie zdążył się zdezaktualizować, więc zamieszczam wiedząc, że entnomuzykolodzy pewnie już dawno mają zabookowane miejsca w Sosnowcu. Czytajcie, a może też zachce Wam się posmakować dźwięków z Czarnego Lądu.

World Fusion Music Festival organizowany jest w Sosnowcu od roku 2008. W poprzednich latach wystąpili m.in. grupa Clannad, Lura oraz Boban i Marko Markovic.

Trzecia edycja WFMF inicjuje tradycję, która towarzyszyć będzie festiwalowi w kolejnych odsłonach. Każdy następny rok to podróż w inny zakątek świata muzyki. W ten weekend przez trzy dni będziemy uczestniczyć w muzycznym święcie, którego mistrzami będą przede wszystkim twórcy z Afryki.

Wydarzeniem tegorocznej edycji będzie show międzynarodowego projektu 1884. To nie tylko koncert muzycznej supergrupy, ale też rodzaj musicalu, a nawet afro-opery. Zaśpiewa Sally Nyolo z Kamerunu, znana m.in. z kultowego zespołu Zap Mama oraz płyt solowych. Usłyszymy MoZuluArt: fuzję tradycji Zulusów i muzyki klasycznej, przede wszystkim kompozycji Mozarta (koncert z towarzyszeniem Ambassade Quartett, kwartetu smyczkowego Filharmoników Wiedeńskich). Na festiwalu pojawi się także Sister Fa, zaangażowana społecznie raperka z Senegalu. Kanadyjska grupa Fray wystąpi razem z wokalistką Lenką Lichtenberg. Będą też muzycy z Polski: Afrique Nouali, New Day, Muariolanza oraz polsko-senegalski projekt Fumanek (Mamadou Diouf, Kiniorski, Sudnik).

– Senegal, Kamerun, Zimbabwe, Ghana, Nigeria, Angola, Gwinea, Kongo, Kuba, USA, Kanada, Polska. Afrykańskie rytmy, melodie, harmonie i brzmienia: czasem podane w absolutnej zgodzie z duchem tradycji, innym razem zabarwione twórczymi poszukiwaniami w innych muzycznych przestrzeniach, ale zawsze szczere i na wysokim poziomie artystycznym – zaprasza Marcin Babko, dyrektor artystyczny festiwalu, muzyk, wydawca i dziennikarz muzyczny.

World Fusion Music Festival 2011 odbędzie się w dniach od 2 do 4 września w Sosnowcu na terenach rekreacyjnych przy ulicy Kresowej 1. Bilety kosztują 25 zł na jeden dzień, karnety tylko 40 zł. Wstęp na koncert niedzielny jest bezpłatny.

Wydarzeniem towarzyszącym WFMF 2011 będzie wystawa grafik przestrzennych Marty Strzody „Nie ma ciszy”. Wernisaż w piątek 9 września o godz. 18 w Zamku Sieleckim w Sosnowcu (ul. Zamkowa 2). Wstęp wolny.

 Informacje, presspack, kontakt: www.wfmf.pl.  

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: