Strona główna > Muzyka, People > So Slow = zgrzytliwość łagodzona transem

So Slow = zgrzytliwość łagodzona transem

So Slow band

Nieczęsto się zdarza, abym wrzucał w tak krótkim odstępie czasu kolejny wpis, ale jest ku temu powód. Na horyzoncie pojawił się nowy zespół. Fajny zespół. W zespole gra znany mi zacny człek. Zacny człek wysłał info, więc sami rozumiecie 😉 Zespół nazywa się So Slow, jest z Warszawy, a za kilka dni gra premierowy koncert, na który serdecznie zaprasza.

Ten znany zacny człek od Arek Lerch, który dostał jakiegoś twórczego turbodoładowania, bo nie dość, że Czerń (patrz tu), Violence Online, życie zawodowe i rodzinne, to teraz kolejny projekt muzyczny.

Jest już pierwsze nagranie So Slow. Nosi tytuł „Dharavi” i można go posłuchać poniżej.

 

Posłuchaj: So Slow – „Dharavi”

 

Pierwsze wrażenie – ciekawe post rockowe granie, fajny klimat, dużo przestrzeni. Wokal, jak dla mnie, zbyt mało wyrazisty i brzmi trochę tak, jakby śpiewał zbuntowany gimnazjalista. Ale podkreślam, to pierwsze wrażenie, po jednym przesłuchaniu. Jest też element tytułowej transowości. Mądrzejszy będę po parodniowym poznawaniu tej muzyki i mając kolejne punkty odniesienia do pierwszej ujawnionej piosenki.

Żałuję, że nie jestem mieszkańcem (lub znacznie częstszym bywalcem) stolicy, bo So Slow zagra w najbliższy piątek debiutancki koncert, będący zapowiedzą pierwszego długograja zespołu. Miejsce imprezy: sala Laboratorium CSW (Jazdów 2, Warszawa), start o godzinie 20.00. Więcej informacji na Fejsie wydarzenia.

 

So Slow próba

 

A teraz oddaję głos press release’owi (tu i ówdzie zaingerowałem):

 

„So Slow to projekt muzyczny, którego brzmienie jest wypadkową muzyki noiserockowej i post hardcore’owej. Zanurzeni w przeszłości (chicagowska szkoła lat 90.), twardo stojący tu i teraz, tworzą mieszankę zawierającą w sobie zgrzytliwość łagodzoną transem. Muzycy pochodzą m.in. z takich kapel jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń, T’ien Lai, Iron To Gold, Daymares, Cast In Iron. Materiał na pierwszą płytę realizowany był w lutym przez Michała Kupicza w CSW Zamek Ujazdowski.

So Slow gra w składzie:

Adam Sanocki – gitara
Arek Lerch – perkusja
Łukasz Szymański – bas,
Daniel Kryj – gitara
Łukasz Jędrzejczak – voc, klawisz i sample

Facebook So Slow

Zdjęcia zespołu: Janek Fronczak”.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: