Strona główna > Muzyka, People > Różne barwy (muzyczne) Śląska

Różne barwy (muzyczne) Śląska

sealesia_3_cover

Na Śląsku zawsze dużo się działo. Także muzycznie. Co więcej, wciąż się dzieje, a te najciekawsze zjawiska od paru lat stara się dostrzec i utrwalić Marcin Babko, szef oficyny Falami. Zgodnie z obietnicą, w tym poście na BWM kolejne wydawnictwo sygnowane przez firmę tego zacnego promotora ciekawej muzyki (będącego również muzykiem).

„Sealesia” – nazwa już chyba dość dobrze znana miłośnikom różnych twarzy muzyki alternatywnej stworzonej na Śląsku. Żeby w tym upale nie przemęczać palców, posłużę się fragmentem press release’a: „Cykl kompilacji »Sealesia« przedstawia piosenki najciekawszych artystów z Województwa Śląskiego. Płyty różnorodne gatunkowo (rock, elektronika, hip-hop, jazz, blues, folk, ambient, alternatywa) nie pomijają uznanych artystów, lecz przede wszystkim pokazują mniej znanych, równie ciekawych wykonawców”. Dalej jest o dobrych recenzjach pierwszych dwóch składanek, do czego jors truli także się przyłożył.

„Sealesia 3”  zasługuje na równie wysokie, jeśli nie wyższe oceny. Poziom inteligentnego zróżnicowania całości plus dobór przez Marcina wykonawców zostawia w zasadzie możliwość tylko jednego zwrotu – czapki z głów! Zwyczajowo jest trochę znanego i świetnego (ognisty The Abstinents, kapitalny Marcinowy hipiersoniK, St. James Hotel, Generał Stilwell), ale są też i tacy twórcy, z którymi moje uszy i oczy wcześniej nie miały przyjemności, a zdecydowanie chciałbym, żeby miały. O kim piszę? Choćby o takich artystach jak Łapka (genialna, mocno folkowa piosenka „Od iskier”), Steel M@nkey („Chmury rozbijasz”), a także bardziej gitarowe Worms Of Senses („Count On You”) i Tape Reels („Odd Mind”). Niedawno wyróżniłem z innej kompilacji Marcina Natalie Loves You i teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zrobić to samo (tym razem za piosenkę „Disappointment”).

Jak zwykle w przypadku „Sealesii” na szczególne podkreślenie zasługuje wyjątkowa oprawa graficzna. Oddam tu miejsce Marcinowemu pressowi: „Tym razem unikalny będzie każdy egzemplarz płyty! Szata graficzna płyty powstała we współpracy z dziećmi przebywającymi w szpitalach dziecięcych (Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu oraz Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii), podczas warsztatów projektowania graficznego w maju 2013 r. Każdy z 1000 egz. albumu »Sealesia 3« został przez nie ręcznie pokolorowany. Każdy ma inną, jedyną w swoim rodzaju okładkę!”. Wielkie uznanie za pomysł. Za wykonanie także.

Składanka ukazała się w czerwcu 2013. Zachęcam do nabywania, jeśli cenicie ciekawą muzykę alternatywną. I za Marcinem podaję, że: „5 zł z każdego egzemplarza płyty „Sealesia 3″ przekazane zostanie na rzecz Fundacji »Choice to Choose«”.

Album promuje numer CueFX Band feat. Marcin Babko „Reduktor”, którego możecie posłuchać poniżej. Gorąco zachęcam.

Lista utworów:

01. Sambor – Tell Me A Story
02. hipiersoniK – Stalker Borys
03. 100nka – Knife Man
04. Łapka – Od iskier
05. Czary Mary Koszmary i Ćmy – Palto
06. Holly Blue & Carlos – Face
07. Blare For A feat. Anna Mikoś – Procrastination
08. Fair Weather Friends – Fly By
09. Ms. No One – Living Ghost
10. CueFX Band feat. Marcin Babko – Reduktor
11. Anything Useless (Or Lifeless) – Images
12. Steel M@nkey – Chmury rozbijasz
13. Worms of Senses – Count On You
14. Generał Stilwell – Tłok
15. The Abstinents – Dżem
16. St. James Hotel – To nie mój świat
17. Tape Reels – Odd Mind
18. Natalie Loves You – Disappointment
19. Max Bravura – Sinner
20. Lugozi – Cieszyn I Love You

 

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: