Strona główna > Muzyka > Schizma ma coś dla Was

Schizma ma coś dla Was

schizma_dla_was

Tabloidowość kwitnie w najlepsze, talent show wciąż mają się dobrze, celebryctwo, blichtr rozwijają się wprost proporcjonalnie do upływającego czasu. Układy, układziki, kumoterstwo, kiszenie się we własnym sosie. Ślepe powielanie miast tworzenia czegoś swojego. Wszystko to zauważają muzycy legendy, bydgoskiej Schizmy, na swoim nowym wydawnictwie.

„Dla Was” – taki tytuł nosi nowa EP-ka hardcorowej kapeli, której za nie tak znowuż długo stuknie ćwierć wieku na scenie. Cztery nowe kawałki studyjne, zaśpiewane po polsku, co zespołowi zdarzyło się po raz pierwszy od ponad 16 lat! Do tego jeszcze trzy numery w wersjach live – „Odpowiedzialność”, „Słowa” i „OSH8”. Muzycznie mamy ogień. Szybkie, krótkie, dynamiczne i bardzo bezpośrednie numery, wyjąwszy zwalistą, ciężarową „Hodowlę zła”. Dla miłośnika hard core’a po prostu esencja tego rodzaju grania. W zapowiedziach Schizma zwracała uwagę na przekaz. A ten jest mocny. Piętnujący zjawiska muzycznym biznesie, czyli – jak piszą muzycy – na scenie, ale także podejście młodych ludzi do muzyki, mody, stawiających na lans zamiast na głębsze przeżywanie muzyki, sztuki, szukanie w życiu czegoś więcej od modnych ciuchów i gadżetów. Krytyka kukieł, cwaniaków, pasożytów i pustaków, to nie wszystko w tekstach. Schizma wykłada w nich swoje credo. „Wiem już, jaki mam plan. Na wolność od zależności, choćby do gorzkiego końca. Godność gra jako obrońca” – to fragment z „Mam plan”. Zaś tytułowy numer to jakby hołd dla tych, którzy przychodzą Schizmę oglądać na żywo, wspierają zespół. Proste, celne i mądre słowa, jakże dziś potrzebne – „Na koncercie jesteś jednym z nas, jeśli wbijasz tu by dawać max. Jedno wspólne miejsce, jeden czas. Pomóż nam w to wierzyć i w tym trwać”. Kopiując jednego z genseków sprzed dekad zapytam: pomożecie? Wy zaś odpowiedzcie: pomożemy. „Dla Was” to szczera, mocna muzyka i jeszcze bardziej prawdziwe i trafne teksty. Choć gorzkie, jak rzeczywistość wokół. Znakomity materiał. Mocny muzycznie i lirycznie.

Poniżej macie teaser EP-ki „Dla Was”, który – mam nadzieję – zachęci do zapoznania się z nią, jeśli nie uczynią tego moje refleksje.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: