Strona główna > Muzyka > Frruuuwające Loki

Frruuuwające Loki

blade_loki_okladka

Blade Loki to stały punkt na mapie polskiego punka. Kapela niezmordowanie każdego roku objeżdża z koncertami cały kraj. A od czasu do czasu wydaje płyty studyjne. „Frruuu”, o której jest ten post, ukazała się w 2012 roku.

Wiem, że z materiałem dość dawno zapoznali się już fani Bladych Loków i że miałem się podzielić swoimi refleksjami na jego temat już dawno. To, że robię to dopiero teraz jest oczywiście wyłącznie fakapem ze strony jors truli. Jednakże, choć czasu od premiery minęło już trochę, nie wypada mi pozostawić „Frruuu” bez paru słów komentarza.

Blade Loki to już ponad 20 lat historii, a najlepiej pamiętają ją Dudzic i Twurca. Skład wrocławskiej załogi jest od paru lat dość stabilny, podobnież styl kapeli. Energetyczny punk z mocnym żeńskim wokalem, przetykany bardzo fajną trąbką i klawiszami. Parę numerów z „Frruuu” ma zadatki na punkowe hymny, a najbardziej chyba „Panie prokuratorze!!!”, które porywać będą fanów na koncertach. Agata Polic ma odpowiedni do muzyki mocny, zadziorny wokal, a przy tym proste i trafiające w sedno teksty pisać potrafi. Teksty opisujące naszą rzeczywistość, w której, co nie dziwi, nie może zabraknąć gorzkich refleksji i humorystycznych akcentów. Osobiście polecam kawałek „Ciemne miasto”. Bardzo klimatyczny, ciekawy numer, pokazujący, że punk niejedno ma imię. Klipu do tego kawałka nie ma, ale za to są do dwóch innych, które zamieszczam poniżej.

 

 

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: