Strona główna > Muzyka > Balanga i sado-maso

Balanga i sado-maso

I jeszcze jeden post o wysłannikach ciemnej strony mocy. Tym razem dotyczącym wykonawcy stosukowo młodego, ciekawego, utalentowanego. Talenty zespołu Dust N Brush, bo o nim rzecz będzie, rozpościerają się w obszarze melodyjnego, technicznego death metalu, deathcore’a, metalcore’a.

Kapela ma już na koncie album „Filth Of Our Blood”. Jego przesłuchanie jeszcze przede mną. Znam już za to wideoklip do kawałka ”Million Of Moments” i naprawdę się w nim dzieje. Jest impreza, jest czarna mewa ładująca „w kanał”, jest znęcanie się, którego chyba sam Matt Zane by się nie powstydził (aczkolwiek znając pokręcony umysł tego kolesia, nie postawiłbym na to ani grosza). Nakręcone, jak zdradził mi menago Grzegorz Pindor, tanim kosztem, z pomocą krewnych i znajomych królika (firma Metallord Films). Naprawdę daję radę. Zresztą, obejrzyjcie sobie poniżej i wypowiedzcie się. A poniżej wklejam notkę biograficzną Dust N Brush (z lekkim retuszem autorstwa jors truli):

„W kwietniu 2009 roku w małej miejscowości Siewierz, powstał zespół Dust N Brush. Inicjatorami projektu byli gitarzysta Maciek i perkusista Grzesiek. Wkrótce do składu dołączył basista Michał i frontman Jacek. Grupa w wyremontowanej kanciapie zaczęła tworzyć kompozycje, które oscylowały głównie w klimatach metal-core, melodic death metal. W efekcie zespół zarejestrował demo na którym znalazły się 4 utwory. Pomimo słabej jakości nagrania demo zebrało pochlebne opinie recenzentów, co dodało muzykom ochoty do grania. Po pewnym czasie grupa stwierdziła iż potrzebuje czegoś szybszego i mocniejszego niż grała do tej pory i tak zrodził się pomysł na znalezienie drugiej gitary. Do składu dołączył drugi gitarzysta, także o imieniu Maciek. Z nim kapela zarejestrowała 3 kawałki będące przedsmakiem płyty która miała ujrzeć światło dzienne w grudniu 2010. Po dwóch pierwszych koncertach zespół zaskoczyła niemiła wiadomość o odejściu z grupy jej współzałożyciela, perkusisty Grześka. Za perkusją usiadł drugi gitarzysta Maciek, a rolę odpowiedzialnego za drugie wiosło przejął Bartek, który niedługo po odejściu perkusisty dołączył do zespołu”.

„23 grudnia 2010 pojawił się pierwszy album Dust N Brush, „Filth Of Our Blood”. Zyskał międzynarodowe uznanie, co pozwoliło grupie podpisać kontrakt z belgijską Ulthimhate Records, która wydała ”Filth Of Our Blood” 25 listopada 2011r. Do promocji albumu nakręcono teledysk do ”Million Of Moments”, a w promocję wizerunku zespołu zaangażowały się firmy odzieżowe Evil Eye Clothing i Deathproof”.

Skład zespołu:

Bartosz Kryda – gitara
Maciek Niemiec – gitara
Jacek Hętkowski – wokal
Maciej Sobieski – perkusja
Michał Niemiec – bas

„Filth Of Our Blood” lista utworów:

1. Million Of Moments
2. Across The World
3. Beyond All Expectations
4. Daily Murders
5. Own Fiction
6. Flood Of Memories
7. Plague
8. Just Touch It
9. The Beginning
10. The Pics

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: