Strona główna > Muzyka > Dziwna Polska w kosmicznym hotelu

Dziwna Polska w kosmicznym hotelu

wytwornia_krajowa

Wytwórnię Krajową przedstawiałem już na łamach BWM, przy okazji dzielenia się refleksjami po przesłuchaniu ciekawego krążka zespołu Organizm. Szefostwo oficyny zapewniło mnie wtedy, że niebawem pojawi się news o kolejnym interesującym wykonawcy. I właśnie się pojawił w mej skrzynce, a niej wędruje na łamy Buszującego. A wykonawca, którego dotyczy, zwie się Hotel Kosmos.

 

Hotel Kosmos

 

Zespół ten nagrał nowy materiał, który nazywa się „Weird Polonia”. Tym samym dziwaczny tytuł postu stał się jasny 😉 Krążek będzie mieć premierę w walentynki. Do promocji wybrano singlową wersję piosenki „Hermetyczne miejsca publiczne”, w której wykorzystano fragment wiersza Marcina Sendeckiego. Można jej wysłuchać pod tym adresem.

A teraz słowo piekielne od wydawcy 😉 „Toruńskiej grupie trudno dotrzymać kroku. Jej muzycy zaczynali od tradycji polskiej zimnej fali spod znaku Variété czy Siekiery, by chwilę później podążyć w zupełnie innym kierunku. Nie zwrócili się jednak ku zachodnim trendom, tylko odważnie obrali własną ścieżkę na pograniczu rocka i awangardy. Niespokojny słowiański duch nieustannie nawiedza pokoje Hotelu Kosmos, dewastując emocjonalnie swoich gości. Taka płyta mogła narodzić się wyłącznie w Polsce”.

Dewastowanie emocjonalne… Podoba mi się! I nie tylko mnie, i nie tylko to. Muzą Hotelu Kosmos zachwycili się już Olaf Deriglasoff (Kazik, Pudelsi, Kury, Apteka), czy Grzegorz „Guzik” Guziński (Homosapiens, Flapjack). Nagrania były dość nietypowe. Po raz kolejny niech wypowie się wydawca: „Zespół nagrał podstawę materiału na żywo w studiu Vintage Records. Następnie zmiksowano ją z pierwszą wersją albumu, zarejestrowaną w bydgoskim Mózgu jeszcze w 2008 roku. Całość wzbogacono materiałem dźwiękowym zbieranym przez muzyków niemal od początku działalności zespołu”.

Zdecydujcie, czy chcecie zostać zdewastowani emocjonalnie. Osobiście będę się starał bacznie przyglądać temu, co proponuje Wytwórnia Krajowa. I Wam czujność podobną zalecam.

 

 

Hotel Kosmos - Weird Polonia cover

 

 

Tracklista:

1. Exit
2. Kolonizacja
3. Piosenka Pijaka
4. Barykada
5. Niepalący
6. Piosenka Judasza
7. Strzeż się pociągu
8. Burroughs
9. Hermetyczne miejsca publiczne
10. Zaćmienie

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: