Strona główna > Asymmetry Festival 2012, Muzyka > The Ocean na Asymmetry Festival!

The Ocean na Asymmetry Festival!

Teraz z kolei świeżynka absolutna, bo sprzed parunastu minut! Do grona wykonawców na Asymmetry Festival 4.0 dołączyli kolejni znamienici przedstawiciele sceny niezależnej – niemiecki The Ocean, amerykański Metazen oraz mające za ojczyznę kraj czekolady Milka zespoły Coilguns i Kunz. Czytajcie oficjalną wiadomość od organizatorów.

Kolejne zespoły na Asymmetry Festival 4.0!

Wraz z początkiem nowego roku, organizatorzy czwartej edycji majowego Asymmetry Festival, przygotowali istną mieszankę styli. Tym razem do grona asymetrycznych wykonawców dołączyli: The Ocean – ceniony berliński zespół wykonujący atmosferyczny sludge, Metazen – avant hip-hopowiec ze wschodniej Kalifornii oraz rezydujące w Szwajcarii Coilguns (mathcore) i Kunz (noise rock).

Przypominamy również, że z dniem 15 stycznia upływa termin nadsyłania zgłoszeń od zespołów, które chciałyby dołączyć do pozostałych artystów na scenie Browaru Mieszczańskiego. Więcej informacji na stronach internetowych festiwalu.

***

the_oceanThe Ocean (Niemcy) – grupa powstała w 2001 roku z inicjatywy Robina Stapsa i w ciągu zaledwie kilku tygodni swojego istnienia, zdołała przebudować wnętrze starej fabryki aluminium w ogromny kompleks nagraniowo-mieszkalny, w którym to artyści – zatracając się bez reszty swojej pasji – mieli później spędzić większość życia. The Ocean nie grają zwykłych koncertów – bezpośredni odbiór ich twórczości stanowi swego rodzaju przeżycie. Wizualizacje, światła i przede wszystkim muzyka – epicka, gęsta, orkiestralna – wytwarzają specyficzną atmosferę, która czyni tę niemiecką grupę jedną z najbardziej elektryzujących nazw na współczesnej scenie ciężkich brzmień. W sieci: www.theoceancollective.com.

***

metazenMetazen (USA) – obecność Justina Howarda w składzie tegorocznej edycji Asymmetry Festival, jest konsekwencją poszukiwań artystów, którzy swoją wizją wykraczają daleko poza gatunkowe ograniczenia. Muzyk, zanim na dobre rozpoczął swoją karierę pod pseudonimem Metazen, miał możliwość grania w kilku metalowych grupach. Zafascynowany dokonaniami tak cenionych w undergroundzie nazw jak Isis, Battle of Mice, czy chociażby Nine Inch Nails, zdołał przenieść do swojej nowej inkarnacji charakterystyczne dla post-rocka/metalu cechy – ambientowe pasaże podszyte industrialną motoryką. W połączeniu z hip-hopowym brzmieniem, otrzymujemy zupełnie nową jakość, czyniącą Howarda jednym z najbardziej asymetrycznych elementów w składzie czwartej edycji festiwalu. W sieci: www.metazen1.bandcamp.com.

***

coilgunsCoilguns (Szwajcaria) – zespół tworzą muzycy The Ocean w składzie: Jona Nido (gitara), Luc Hess (perkusja) i Louis Jucker (wokal, bas). Ich twórczość może przywoływać na myśl dokonania takich grup jak Cursed, Converge czy też Botch. To skondensowana uczta dźwięków, uderzająca z impetem w słuchacza za pomocą technicznego, punkowo-deathowego brzmienia. W sieci: www.reverbnation.com/coilguns.

***

kunzKunz (Szwajcaria) – to stary, dobry noise rock w najlepszym tego słowa znaczeniu, zmiksowany z czystą, gitarową energią oraz improwizacją przywołującą skojarzenia z Melvins, Lightning Bolt i Shellac. W sieci: www.k-u-n-z.ch.

***

Dotychczas potwierdzeni artyści Asymmetry Festival 4.0. to m.in.: Red Fang, Æthenor, Priestess, Obake, Igorrr, My Own Private Alaska, Celeste, Amenra czy Bohren Und Der Club Of Gore. Te i pozostałe zespoły wystąpią w dniach 3-5 maj 2012 na scenie Browaru Mieszczańskiego. Więcej na www.asymmetryfestival.pl.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: