Strona główna > Muzyka > Apteka / Kuśka Brothers / Skangur

Apteka / Kuśka Brothers / Skangur

Dziś wiązanka trzech newsów, za które odpowiada Rockers Publishing i biznesowi partnerzy tychże 😉 Informacje wszystkie dotyczą nowych wydawnictw zadomowionych już w pamięci zespołów Apteka, Kuśka Brothers oraz Skangur. Szczególnie nowe wydawnictwo pierwszego z wymienionych zapowiada się ciekawie, choćby ze względu na gości. Czytajcie, podawajcie dalej, pomagajcie niezależnym!

W marcu 2012 nakładem Lou&Rocked Boys ukaże się nowy album Apteki, zatytułowany „Od pacyfizmu do ludobójstwa”.

Jędrzej „Kodym” Kodymowski tak mówi o płycie: „Ten tytuł daje nam pełne spektrum okoliczności, które z historycznego punktu widzenia są nieuchronnym kołem przyczynowo-skutkowym i wynikają z próby namysłu nad cechami ludzkiej natury. Spór o właściwości człowiecze toczy się nie od dziś, znane są poglądy Jana Jakuba Rousseau twierdzącego, że człowiek z natury jest istotą piękną i dobrą oraz jego adwersarza Tomasza Hobbesa, który w ludzkim uśmiechu chciał raczej widzieć wilcze kły, w myśl maksymy »homo homini lapus est«”.

Rejestracją i wydobyciem brzmienia zespołu zajął się Agim Djejlili, znany z wielu projektów, m.in. z zespołu Oszibarack. Nagrania zostały realizowane w Tonn Studio w Łodzi, w technice analogowej. Na płycie pojawi się kilku gości, jak James Morton, znakomity saksofonista z Bristolu, wybrany w 2010 roku najlepszym saksofonistą młodego pokolenia w Anglii grający m.in. z Andym Scheppardem, Tonym Allenem, Manu Dibango, i wieloma innymi muzykami. Na puzonie zagra Hornsman Coyote, jeden z najbardziej znanych serbskich muzyków, współpracujący m.in. z Soufly. Na „perkaszynach” zagrał Piotr Wolski znany ze współpracy ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, czy Young Power.

Muzyka, styl i filozofia Apteki się radykalizuje. Spodziewać się można cięższego brzmienia, jeszcze większej dozy psychodelii i transu, który opiera się na riffach gitarowych, współbrzmiących z potężną sekcją rytmiczną.

 

***

Kuśka Brothers – „Czy jest tu fajnie…?”, premiera luty / marzec 2012, Lou&Rocked Boys

„Czy jest tu fajnie…?” to druga po „Będzie gorzej” płyta w dorobku zespołu Kuśka Brothers.  Premiera nakładem Lou&Rocked Boys przewidziana jest na luty 2012.

Zespół powstał w Olsztynie w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego stulecia. To druga płyta w dorobku niesfornych chłopaków z formacji Kuśka Brothers. Muzyka kapeli to miks bezpretensjonalnego, melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i szczerej radości płynącej z grania. Jednakże najmocniejszą stroną grupy są koncerty. Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brothers to bardziej otwarte happeningi ze sporą dozą improwizacji, niż konwencjonalne koncerty rockowe. Zespół, pomimo znakomitego odbioru przez publikę nadal funkcjonuje w drugim obiegu i jest nieobecny w głównych ogólnopolskich mediach. Kuśka Brothers występują w klubach i na festiwalach w całym kraju, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Piosenki Kuśka Brothers często goszczą na falach niezależnych rozgłośni radiowych. Fenomenem formacji jest popularność internetowa. W sieci krąży kilkanaście wersji koncertów i niezliczona ilość pojedynczych utworów zarejestrowanych podczas występów na żywo m.in. podczas Przystanku Woodstock czy festiwalu Eko Union Of Rock w Węgorzewie.

****

Skangur – „Zet Wu eL Jot”, premiera: marzec 2012, Lou&Rocked Boys

„Zet Wu eL Jot” to trzecia płyta zespołu Skangur. Nagranie zostało zrealizowane na przestrzeni drugiej połowy 2010 r. Materiał zawiera 12 piosenek. Płyta jest rodzajem muzycznego kalendarza, w którym poszczególne piosenki, odwołują się bezpośrednio, do funkcjonujących oficjalnie lub zwyczajowo dat, w tym historycznych. Kierujemy te nagrania do ludzi niekoniecznie zadowolonych z otaczającej rzeczywistości, ale nie myślących dekadencko, a przede wszystkim świadomych lub poszukujących przyczyn takiego a nie innego stanu dnia codziennego. Płyta ma zdecydowanie rockowy klimat ze sporą domieszką może nie brzmień, ale rytmów reggae i wtrętów folkowych.

Streszczenie:

24.XII – Największa produkcja świata – to jeden z  najważniejszych dni dla większości Polaków – piosenka o tym, że każdy ma prawo przeżyć swe życie szczęśliwie

24.I – Po co poezja – [dzień mediów], sfrustrowana piosenka, o zależnościach panujących w dużych mediach

14.II – Idź – Walentynki w czarnych barwach, rockowe cierpienia młodego Wertera

21.III – Spokojnie? – niezbyt pogodny i nieco klaustrofobiczny numer mimo wiosny

22.IV – Oddycham – kawałek ekologiczny, bez ekoterroryzmu na Dzień Ziemi

03.V – Polska kastowa – o dzieleniu Polaków na ludzi lepszej i gorszej kategorii

21.VI – Wilkołak – luzacki ska numer z klimatem słowiańskiego etno na początek lata

04.VII – Najdroższe biuro podróży – jak z żołnierzy rządy robią najemników

01.VIII – Nasza historia – komentarz do sposobu przedstawiania historii Polski

30.IX – Świat do góry nogami – komiksowy numer na Dzień Chłopaka

25.X – Tango totalitarne – rocznica rewolucji październikowej, czyli dlaczego skrajne doktryny ciągle mają zwolenników

01.XI – Bez ciśnienia – w Polsce dzień pamięci o przodkach, piosenka o tym, że wraz z upływem lat ludzie tracą entuzjazm, gubią wrażliwość, mierzą swój sukces głównie na płaszczyźnie materialnej, a zapominają, że nie ma się co napinać bo i tak wszystko kiedyś się kończy.

Reklamy
 1. bojadżijew
  23/12/2011 o 12:57 pm

  off topic
  chyba niestety jednak Coroner nie nagra nowej płyty
  http://thrashhead.com/coroner-marky.html
  ale ma być dvd:)

  • 04/01/2012 o 11:39 pm

   Cóż, pozostaje na wznowienia płyt Noise’a się zaczaić, bo ponoć już są przygotowywane…

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: