Strona główna > Muzyka > Inne spojrzenie Kethy

Inne spojrzenie Kethy

O labelu Instatnt Classic już na BWM było, gdy pisałem o winylowym wydawnictwie The Stubs. Teraz nazwa wytwórni pojawia się ponownie, tym razem w kontekście zespołu Ketha, który zapowiada drugi materiał studyjny. Pełnego newsa, a także plik z biografią znajdziecie na samym końcu wpisu. Wypatrujcie krążka, wspierajcie niezależnych.

Nowa optyka Ketha

Ketha fot. Mateusz Mlyniec

Drugi album grającej eksperymentalny metal grupy Ketha, „2nd Sight”, ukaże się w styczniu nakładem niezależnego labelu Instant Classic. Płytę, wraz z cyfrowym bonusem, można już zamawiać za pośrednictwem strony http://instant-classic.8merch.com. W sieci zadebiutował też promujący wydawnictwo utwór „blackpool”.

Album, będący następcą „III-ia” z 2009 roku, został zarejestrowany w Spaart Studio w Boguchwale i Tone Industria Studio w Warszawie. Miks jest dziełem Piotra Łukaszewskiego (Red Studio), a za mastering odpowiada Szymon Czech. Całość ukaże się w efektownym digipacku, limitowanym do 500 sztuk.

– Zależało mi na większej spójności całego materiału – mówi o „2nd Sight” wokalista i gitarzysta mrtrip. – Na dość wczesnym etapie wiedziałem, że poszczególne numery powinny „wychodzić” z siebie jeden po drugim i tworzyć całość. Nie znajdziecie tutaj przypadkowych patentów, a same utwory są mocno przemyślane i bardziej transowe – dodaje.

– Nie mieliśmy łatwo podczas tworzenia tego albumu, ale teraz, mając w rękach jego ostateczną wersję, wiemy, że nasz wysiłek się opłacił – przyznaje mrtrip. Pytany dlaczego wybór padł na niewielką wytwórnię, odpowiada: – Paradoksalnie wydaje nam się, że grając taką muzykę, z małym wydawcą zyskamy więcej. Instant Classic zaskoczyli nas możliwościami umieszczenia „2nd Sight” praktycznie w każdym sklepie cyfrowym, na czym bardzo nam zależało. Mamy też nadzieję, że pociągniemy współpracę dalej i wydamy w przyszłości winyl.

Do preorderów dołączany jest wyjątkowy bonus, który nie znajdzie się na wersji CD. To plik mp3 z remiksem utworu „take 1”. – Jego autorem jest Paweł z The Bumelants, którzy są znani z zupełnie innej muzyki – przerobili nie tak dawno parę songów Mieczysława Fogga i nieźle tym narozrabiali – tłumaczy mrtrip. – To początek naszego szerszego planu uwolnienia śladów z płyty i złożenia w przyszłości czegoś na kształt zbioru remiksów.

Na początku roku w sieci zadebiutuje promujący „2nd Sight” teledysk.

 

KETHA BIOGRAFIA

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: