Strona główna > Muzyka, People > Metalowcy z pomocą dla Covana

Metalowcy z pomocą dla Covana

 

Za mną już chyba ostatni (a może jeden z ostatnich koncertów w 2011 roku, czyli Morbid Angel, wraz z Necrophobic oraz Benighted. Wiem, że grał jeszcze Nervecell ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o ile dobrze pamiętam, lecz przyjechałem za późno i na ich występ się nie załapałem. Benighted chwilkę owszem obejrzałem. Łoili niemalże grindowo.

Frekwencja taka sobie (w kulminacyjnym momencie może nieco ponad 400 osób), ale na pewno jakiś wpływ na nią miał odbywający się tego samego dnia, kilka kilometrów dalej koncert Saxon. Znam kilka osób, które przedłożyły legendę heavy metalu nad legendę death metalu. Ludzi może nie było moc, lecz dali z siebie wiele, zwłaszcza na Morbid Angel. Inna sprawa, że trzej Amerykanie plus Norweg dali znakomity koncert, w którym pełno było cudnych staroci z „Angel Of Disease” oraz kawałkami z „Altars…” i jubilatki „Blessed…” na czele (20. urodziny obchodzi w 2011). Gdyby jeszcze David darował sobie te wokalizy… 😉 Czytający regularnie BWM wiedzą, że nie mogłem być na koncercie Morbidów w Spodku, na Metal Hammer Festiwalu, czego bardzo żałowałem. Ale w klubie Kwadrat byłem z fąflem, który tamten gig widział i stwierdził, że atmosfera klubowa bardziej pasuje i sprzyja takim zespołom, jak Morbid Angel. Że jakby wrócili do tego, co było na początku. Brzmienie fajne, znakomity Tim Yeung na bębnach, bogaty wybór na merczu. Tanio nie było, ale przyznam, że żałowałem, iż nie wziąłem nieco więcej kasy na ślicznie wykonany tiszert „Blessed…”. Necrophobic chodzili między ludźmi, przybijali piątki, robili zdjęcia. Basista był wielki jak góra i miał tyle żelaza na sobie, że ważył chyba ze 120 kilo 😉 Evil D też wyszedł pod barierki po koncercie i trochę z fanami zagadał. W chwili, gdy piszę te słowa, kończy się powoli drugi z polskich koncertów Morbidów, w Progresji. A tam właśnie szef Knock Out Productions będzie świętował swoje urodziny. Aż się boję pomyśleć, co się będzie działo 😉 Toma, raz jeszcze wszystkiego najlepszego razy 666 😉

Rozpisałem się, więc teraz już krótko o tym, co jest tematem postu. Czyli trasie dedykowanej wciąż walczącemu o powrót do zdrowia Covanowi. Koncerty odbędą się w drugiej połowie stycznia. Dochód z biletów trafi na pomoc w leczeniu tego zaj…go wokalisty. Czytajcie, przybywajcie, pomóżcie Covanowi i jego rodzinie. Oto news:

 

Skład charytatywnej trasy koncertowej „Covan Wake The Fuck Up Tour 2012” zamknięty!

 

 

 

Aż 33 zespoły reprezentujące czołówkę polskiej sceny metalowo-rockowej zaprezentują się publiczności w ramach charytatywnej trasy „Covan Wake The Fuck Up Tour 2012” na rzecz pomocy poszkodowanemu w tragicznym wypadku Adrianowi „Covanowi” Kowankowi, wokaliście Decapitated!

W wybranych 10 największych miastach Polski zagrają: Hunter, Decapitated, Frontside, Virgin Snatch, Chainsaw, Corruption, Trauma, Thy Disease, Quo Vadis, Parricide, Masachist, Neolith, Anal Stench, Made Of Hate, Totem, Ciryam, Butelka, Deivos, Milczenie Owiec, Alastor, Calm Hatchery, Beheading Machine, The Sixpounder, Heart Attack, Ogotay, Redemptor, Lostbone, Thrasher Death, Devon, Empatic.

Koncerty startują 19 stycznia w rzeszowskim klubie Pod Palmą, by 28 tego miesiąca dotrzeć do mety w krakowskim klubie Kwadrat. Ostatni, finałowy występ poprowadzi popularny satyryk Adam Grzanka znany z Formacji Chatelet!

Ze względu na ogromne zainteresowanie trasą dwie lokalizacje uległy zmianie na rzecz większych klubów. Dotyczy to Torunia (Lizard King) i Poznania (Pod Minogą). Przedsprzedaż biletów / cegiełek w cenie 20 zł, rusza 19 grudnia. Kto nie zaopatrzy się w wejściówkę wcześniej, będzie mógł nabyć takową w cenie 30 zł w dniu koncertu.

Podczas koncertów uruchomiona zostanie sprzedaż specjalnie przygotowanej kolekcji Covan Wake The Fuck Up, a szereg przedmiotów przeznaczonych zostanie do licytacji. Cały dochód zebrany w ten sposób, jak również zyski ze sprzedaży biletów, powędrują wprost do Adriana!

Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o godz. 18:30, za wyjątkiem Warszawy, Torunia i Gdyni, gdzie rozpoczynać się będą godzinę wcześniej, o 17.30.

 

 

Szczegółowa rozpiska „Covan Wake The Fuck Up Tour 2012”:

 

19.01.12 Rzeszów / Pod Palmą
DECAPITATED + VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + NEOLITH + CYRYAM + BEHEADING MACHINE

20.01.12 Lublin / Graffiti
VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + MASACHIST + PARRICIDE + MADE OF HATE + DEIVOS

21.01.12 Warszawa / Progresja
VIRGIN SNATCH + CORRUPTION + THY DISEASE + MASACHIST + MADE OF HATE + DEIVOS + ALASTOR + EMPATIC

22.01.12 Olsztyn / Andegrant
HUNTER + VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + MADE OF HATE + EMPATIC

23.01.12 Gdynia / Ucho
VIRGIN SNATCH + CHAINSAW + TRAUMA + THY DISEASE + MILCZENIE OWIEC + CALM HATCHERY + OGOTAY + THRASHER DEATH

24.01.12 Toruń / Lizard King
CHAINSAW + VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + BUTELKA + CALM HATCHERY + OGOTAY

25.01.12 Poznań / Pod Minogą
VIRGIN SNATCH + CHAINSAW + THY DISEASE + QUO VADIS + CALM HATCHERY + OGOTAY

26.01.12 Wrocław / Madness
VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + QUO VADIS + THE SIXPOUNDER + CALM HATCHERY + LOSTBONE

27.01.12 Zabrze / CK Wiatrak
FRONTSIDE + VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + MASACHIST + TOTEM + DEVON

28.01.12 Kraków / Kwadrat
DECAPITATED + VIRGIN SNATCH + THY DISEASE + MASACHIST + ANAL STENCH + HEART ATTACK + REDEMPTOR

Więcej informacji na: www.creative-music.pl oraz www.wakeupcovan.com.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: