Strona główna > Muzyka > Falami Fest – tylko za 5 PLN!

Falami Fest – tylko za 5 PLN!

I drugi obiecany post. Dotyczy imprezy Falami Fest, którą słusznie kojarzycie z oficyną Falami. Zagrają na niej wspaniali wykonawcy, którzy wydali płyty w wytwórni Marcina Babko. Cena za wejściówkę, 5 PLN!, to coś niezwykle rzadko spotykanego za taką jakość artystyczną, jaką (nie mam co do tego wątpliwości) twórcy zaprezentują na scenie. Czytajcie, przybywajcie, komentujcie i wspierajcie niezależnych.

Druga edycja Falami Fest

 

Druga edycja Falami Fest, muzycznego podsumowania roku w wydawnictwie Falami, odbędzie się w środę, 14 grudnia, w Chorzowskim Centrum Kultury. Będą to zarazem drugie urodziny prowadzonego przez Marcina Babko (założyciela Falami) cyklu koncertowego Inne Granie w ChCK, w którym niemal co miesiąc prezentują się młode polskie zespoły alternatywne. Na Falami Fest 2011 zagrają: The Band Of Endless Noise, Mirek Rzepa i Keira Is You. Artyści zaprezentują utwory ze swoich tegorocznych płyt. Wydarzeniem specjalnym będzie solowy recital fortepianowy Mirka Rzepy. Koncert w środę 14 grudnia o godz. 19 w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Bilety kosztują tylko 5 zł. Strona wydarzenia na FB jest tu.

 

***

 

I jeszcze impresje Marcina Babko o 2011 roku dla Falami:

 

„To był dobry rok dla Falami. Na początku stycznia odbyły się premiery handlowe czwartej płyty Muariolanzy „Muafrika” (Płyta Tygodnia w radiowej Trójce) i debiutanckiego albumu St. James Hotel. 1 kwietnia ukazała się pierwsza solowa płyta Mirka Rzepy „Rymszary”. Koniec wakacji to premiera płyty kompilacyjnej „Sealesia”, prezentującej najciekawszych młodych muzyków Metropolii Silesia i Woj. Śląskiego (gościnnie wystąpili: Robert Brylewski i Tede). W tym samym czasie wydawnictwo podjęło się reprezentowania na Polskę nowej płyty Keira Is You „One Of Those Things That You Do Once In A Lifetime And Hopefully Learn A Lesson From” oraz reedycji debiutanckiego „Nothing Else Will Happen” (płyty ukazały się w Europie Zachodniej i Japonii nakładem Flix Records). Jesień to premiera trzeciej płyty zespołu The Band Of Endless Noise, zatytułowanej „The Blue Nun” (z podtytułem „Psychedelic Soap Opera”). 8 listopada 2011 r. zespół supportował legendarną grupę Faust na festiwalu Ars Cameralis – tam też odbyła się premiera koncertowa albumu. Dzień później album trafił do internetowego sklepu wydawcy (www.falami.pl). Pod koniec grudnia 2011 r. nakładem Falami ukaże się jeszcze jedna płyta, „Płyta Mariacka” – zapis finałowego koncertu festiwalu „Lajera na Mariackiej”.

 

„Warto dodać, że niemal wszystkie płyty wydane przez Falami charakteryzuje oryginalna szata graficzna. „Rymszary” to pierwsza w Polsce (a może i na świecie) płyta w okładce z filcu, „Muafrika” to m.in. 12 pocztówek, które można wysyłać z pozdrowieniami na cały świat. Do „Sealesii” dołączono okulary, które umożliwiają oglądanie w trójwymiarze grafik prezentujących obecnych na płycie artystów. „The Blue Nun” oczyszcza zaś ducha, umysł i ciało – tą płytą można się umyć! Niespodzianką będzie też okładka „Płyty Mariackiej”. Autorką projektów jest Marta Strzoda, artystka intermedialna, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zwyciężczyni łódzkiego Fotofestiwalu 2011, założycielka grupy kreatywnej Mamami Studio. Wydawnictwo współorganizowało też m.in. urodzinowy koncert Muariolanzy na wakacyjnym festiwalu Kręgi Sztuki w Cieszynie („Nie ma ciszy. Muariolanza ma 5 lat” w Teatrze im. A. Mickiewicza), World Fusion Music Festival w Sosnowcu, a także cykl Inne Granie w ChCK. Teledyski artystów Falami można oglądać na video-profilu wydawcy.  Dziękujemy za mijający rok, już teraz życzymy wszystkiego dobrego w 2012!”.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: