Strona główna > Muzyka > Siekiera wraca po 25 latach!

Siekiera wraca po 25 latach!

Jeszcze news niezwykle ważny, przynajmniej z perspektywy kogoś, kto polską muzykę sprzed półwiecza poważa bardzo. Siekiera wyda bowiem nowy album! Więcej szczegółów w poniższym newsie.

13 grudnia 2011 roku nakładem Manufaktury Legenda ukazuje się studyjna płyta „Ballady Na Koniec Świata”. Nowa Siekiera to zwrot w stronę muzyki akustycznej.

 

Urokliwe piosenki, kameralną poezję śpiewaną i bezpretensjonalny folk lider grupy, Tomasz Adamski, brawurowo przeplata epickimi utworami instrumentalnymi, przywołującymi filmy Davida Lyncha czy Godfreya Reggio. Słychać tu wpływ muzyki klasycznej, zimnej fali, Leonarda Cohena i Marka Grechuty z okresu „Korowodu”.

Adamski skomponował 9 utworów, które otwierają nowy rozdział w historii zespołu.  Całość została nagrana w prywatnym studiu artysty wspólnie z młodym inżynierem dźwięku Bartkiem Kuryłowiczem. Dwa utwory na płycie powstały we współpracy z byłym klawiszowcem drugiej Siekiery, Pawłem Młynarczykiem.

Samotnik z Puław pogodnie żegna się ze światem, powołując do życia nowe wcielenie Siekiery, która przygotowuje się do kolejnych nagrań i… koncertów!

Tytuły utworów: Na Pewno, Ludzie Mówią, Diabelski Cień, Przekwitło Lato, A Gdyby, Konie Kuzmana, Poza Czasem, Droga Na Szczyt, Po Burzy.

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: