Strona główna > Muzyka > Electronic Beats Festival – update nr 2

Electronic Beats Festival – update nr 2

Pojawiły się pierwsze gwiazdy Electronic Beats Festival. News na ten temat poniżej. Zapewne niebawem lineup znacząco się powiększy i mam nadzieję, że i wówczas na BWM będziecie mogli przeczytać, któż go uzupełnił.

Info z centrum prasowego Electronic Beats Festival prezentuję poniżej. Zdjęcia ilustrujące post również zamieszczam dzięki uprzejmości piarowców imprezy. Czytajcie, cieszcie się, kupujcie wejściówki, oglądajcie, dzielcie się wrażeniami 😉

Wiley, The Drums i Zola Jesus na Electronic Beats w Warszawie!

Mistrz grime’u Wiley, indie-surferzy z The Drums oraz natchniona Zola Jesus to pierwsze gwiazdy Electronic Beats Festival, który odbędzie się 2 grudnia w warszawskim Soho.

 

Wiley

Z dumą informujemy, że Wiley, jeden z najważniejszych brytyjskich raperów, pionier i mistrz grime’u, założyciel i lider kolektywu Roll Deep oraz ceniony artysta solowy, jest pierwszą z gwiazd warszawskiej edycji Electronic Beats Festival. Tylko w tym roku wydał dwa albumy – „100% Publishing” oraz „Chill Out Zone” – więc można spodziewać się, oprócz sprawdzonych hitów usłyszymy sporo nowości.

 

 

 

The Drums

Surfing w grudniu? Na festiwalu Electronic Beats wszystko jest możliwe! Nowojorska formacja The Drums, odpowiedzialna za jeden z najbardziej zaraźliwych przebojów ostatnich lat – czyli „Let’s Go Surfing!” oczywiście – przyjeżdża, by rozkręcić imprezę w Warszawie. Za sprawą debiutanckiego singla The Drums zostali okrzyknięci największą nadzieją muzyki niezależnej przez redakcje BBC, „New Musical Express” i czytelników serwisu Pitchfork,
a wydawać się mogło, że taka zgodność nie występuje w przyrodzie. Od tamtej pory The Drums wydali dwa albumy – „The Drums” i „Portamento” – na dowód, że zasłużyli na te wszystkie pochwały.

 

 

Zola Jesus

Nika Roza Danilova to urodzona w Arizonie Rosjanka, która w swoim scenicznym pseudonimie połączyła postacie Jezusa i francuskiego pisarza Emila Zoli, a w muzyce odwołuje się do mrocznych inkantacji Diamandy Galas, wczesnej eksperymentalnej elektroniki i pierwszej fali industrialu oraz – jak sama twierdzi – kompozycji Karlheinza Stockhausena. Słowem: nie miała prawa zrobić kariery. A jednak! Entuzjastyczne recenzje albumów „The Spoils” i „Stridulum II” (brytyjska prasa widzi w niej godną następczynię wokalistek Dead Can Dance i Cocteau Twins), a także wspólna trasa koncertowa u boku Fever Ray sprawiły, że o Zola Jesus zaczęto mówić już nie w kategorii egzotycznej ciekawostki, ale jako o jednym z najciekawszych zjawisk na scenie niezależnej ostatnich lat. Wydany we wrześniu 2011 album „Conatus” ostatecznie dowiódł, że przed mroczną muzyką Zola Jesus rysuje się świetlana przyszłość. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie w ramach Electronic Beats Festival artystka po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

 

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na www.t-mobile-music.pl oraz www.electronicbeats.net (strona anglojęzyczna).

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: