Strona główna > Muzyka > Nowy Koniec Świata

Nowy Koniec Świata

I jeszcze info o nowej płycie Kumki Olik – „Nowy koniec świata”, którą już na BWM zapowiadałem. Premiera będzie 4 października, ale już można zapoznać się z singlem promującym. Do zapoznawania się zachęcam gorąco.

Teraz kilka słów od wydawcy, czyli Isound Labels: „Zespół braci Holak na »Nowym końcu świata« nie tylko uwodzi młodzieńczym entuzjazmem, ale przede wszystkim zadziwia świetnym warsztatem, znakomitymi pomysłami aranżacyjnymi, witalną energią. Mocna sekcja i iskrzące riffy sugerują fascynację współczesnym amerykańskim rockiem, zaś doskonałe melodie przywołują najlepsze tradycje polskiej muzyki lat 80. To napięcie pomiędzy współczesnymi inspiracjami ze świata i świadomością lokalnych tradycji tworzy unikalny styl wielkopolskiej formacji. »Nowy Koniec Świata« to najbardziej eklektyczny zestaw w karierze zespołu – słychać tu zarówno fascynacje mocniejszym graniem spod znaku Foo Fighters, QOTSA czy zespołów z Sub Popu, jak i popową melodyką The Police czy…Lady Pank. Chwilami Kumka Olik zaprasza do, modnej ostatnio, zabawy w szukanie odniesień do rodzimej tradycji muzyki rozrywkowej. Nigdy jednak nie tracą przy tym szerszej perspektywy i nie gubią pulsu współczesności. Nie interesuje ich pastisz – to nie przeintelektualizowani hipsterscy stylizatorzy, lecz po prostu znakomicie zgrany rasowy rockowy skład”.

Nieźle prawda? 😉 Zafrapował Was ten fragment zapowiedzi? No to macie kolejny: „Kumka Olik dorośli, nabrali rockowej muskulatury – już po pierwszych trzech minutach trudno mieć co do tego wątpliwości. […] Singlowy »Szukam się« ze świetnym skandowanym punkowym refrenem stoi w rozkroku – z jedną nogą w Oceanie Atlantyckim, a drugą w Bałtyku. Czy jest lepsza piosenka o pierwszych dniach młodych żaków w nowym, obcym mieście? W »Arktyce« z kolei trudno nie dosłuchać sie Janerki z psychodelicznych czasów, ale młodsze pokolenia znajdą zapewne pokrewieństwa choćby z The Kooks. »Przepowiadanie przez powtarzanie« to znów silniki odpalone na »full«, a za kierownicą tym razem sam Wojciech Waglewski! Świetny kawałek osadzony na mocnym rytmicznym fundamencie, z gitarowymi piruetami i skandowanym refrenem to potencjalnie jeden z hitów tej jesieni”.

A ów Waglewski powiedział o Kumka Olik: „To utalentowani ludzie, którzy cały czas się rozwijają”. Co zaś do brzmienia to: „Nie bez znaczenia jest doskonałe brzmienie albumu – jego realizacją zajął się Szymon Swoboda z pomocą zespołu, zaś miksów podjął się Ben Findlay, współpracownik m.in. Petera Gabriela, Stinga, Massive Attack czy Primal Scream. Kumka Olik to zespół, który dorasta na naszych oczach. Od pełnych entuzjazmu, zdolnych dzieciaków do iskrzącego pomysłami, witalną energią, znakomicie zgranego rasowego rockowego składu”.

Oto lista utworów (singel jest podlinkowany):

1. Bomby
2. Na dobry koniec
3. Na fale
4. Szukam się
5. Ta zima musi minąć
6. Wystarczy biec
7. Przepowiadanie przez powtarzanie
8. Lepiej smutno niż wcale
9. W kosmicznym statku nudzę się
10. To wszystko czego boje się
11. Wyjedźmy stąd

 

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: