Strona główna > Muzyka, People > Azyl normalności? ;)

Azyl normalności? ;)

Szybkie i niespodziewane wejście na BWM, o tej porze w słoneczną sobotę zwykle się nie zdarzające 😉 Powód jest, muzyczny. Od czego ma się dobrych przyjaciół, z dobrą pamięcią, którą demonstrują in the right time and in the right place 🙂

Akurat z pasją odkurzam dyskografię genialnego Primusa, aby za dzień lub dwa zabrać się do słuchania, a następnie zrelacjonowania nowego, pierwszego od 12 lat!, dzieła Lesa i spółki. Szczęśliwym trafem ostatnio kroki zawiodły mnie do krakowskiego Metal Shopu (link macie po prawej), jeszcze szczęśliwszych trafem wkroczyłem w momencie, gdy Adam Śliwakowski, szef MS, słuchał czegoś, co brzmiało dziwnie i ciekawie. Czyli tak, jak lubię 😉 Dalej zgodnie ze stereotypem – Pytanie: co to gra? Odpowiedź: Blind Illusion. Pytanie: Ja to chyba skądś znam? Odpowiedź: Mogłeś słyszeć, bo w tej kapeli grali Les Claypool zanim założył Primusa i Larry Lalonde tuż po odejściu z Possessed.

 

Szybko okazało się, że YouTube’a zasoby są przepastne i zawierają nawet tak zapomniane nazwy. Tak wiem, bo Adam mnie uświadomi, że bodajże MMP wznawiał krążek „The Sane Asylum”, na cześć którego zatytułowałem post. Lecz nie ukrywam, ze wstydem, że reedycję jakoś kompletnie przeoczyłem. Nie da się wykluczyć, że wznowienie znajduje się w domowych archiwach gdzieś na spodzie 😉 Anyway, posłuchaliśmy z YouTube’a Blind Illusion i zgodnie stwierdziliśmy, że jest / było to niesamowite granie. To nie była kapela Lesa, lecz Marca Biedermanna, który ciągnie ją od 1979 roku po dziś dzień. Ostatnią płytę (2010 rok) Adam miał na krążku, lecz to nie było już takie szalone (określają to progresywnym thrashem) granie, z fajnym brzmieniem, cudnie pulsującym basem Claypoola i trochę wariacką gitarą Larry’ego.

Zespół z drugiej połowy lat 80. przypomnieć na pewno warto. Plików jest zamieszczonych kilka. Wybrałem poniżej ponad siedmiominutowy „Death Noise”. Enjoy it, w oczekiwaniu na „Green Naugahyde” 😉 Cudna muza.

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: