Strona główna > Muzyka > Chłopcy i mężczyźni na płycie Orange The Juice

Chłopcy i mężczyźni na płycie Orange The Juice

Kolejny newsik od tego zacnego zespołu. Enjoy!

Orange The Juice, fot. Dawid Parus

Chór chłopięcy na nowej płycie Orange The Juice

Grupa Orange The Juice do prac nad swoją nową płytą zaprosiła chór chłopięco-męski „Cantus” ze Stalowej Woli. W nagraniach wzięło udział kilkunastu bardzo młodych i utalentowanych chórzystów.

Sesja nagraniowa chłopięcych partii wokalnych na drugą płytę Orange The Juice, zatytułowaną „The Messiah Is Back” ponownie miała miejsce w sali kina „Wrzos”, mieszczącej się przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Za proces rejestracji nagrań odpowiedzialni byli tym razem członkowie zespołu: Marcin A. Steczkowski oraz Dawid Lewandowski. Wszystkie partie chóralne zostały zaaranżowane przez zespół Orange The Juice.

„Cantus” to chór chłopięco-męski założony przez Stanisława Steczkowskiego w 1976 roku. Grupa na przestrzeni 35 lat istnienia ewoluowała wielokrotnie i odnosiła szereg sukcesów zarówno w kraju, jak i zagranicą. „Cantus” miał okazję prezentować się między innymi na Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych w Gdańsku, Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Międzyzdrojach, Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „LEGNICA CANTAT”.

Zespół odbywał też liczne wojaże zagraniczne prezentując się publiczności w Czechosłowacji, Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, Niemczech. Grupa ma na swoim koncie także koncert na Placu przed Bazyliką Św. Piotra i Pawła w Rzymie dla 100 000 zgromadzonych słuchaczy oraz specjalny zamknięty koncert dla Królowej Belgii, Fabioli. Obecnie dyrygentem Chóru „CANTUS” jest Maciej Witek, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Krótki fragment relacjonujący przebieg sesji nagraniowej z udziałem młodych chórzystów można zobaczyć na stronie: www.themessiahisback.com.

Reklamy
Kategorie:Muzyka Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: