Strona główna > Muzyka > Blindead / Muariolanza

Blindead / Muariolanza

Dwie miłe wiadomości. Pierwsza, wspaniały Blindead doczekał się premierowego klipu. Nakręcono go do kawałka „Affliction XXVII II MMIX”, zamykającej ostatni album grupy Havoca.

Za filmik – jego reżyserię i scenariusz, odpowiada Roman Przylipiak, który jest też twórcą wizualizacji koncertowych zespołu oraz filmu „My Little Bess”, który powstał na bazie historii zawartej na albumie „Affliction XXIX II MXMVI”. Scenariusz został oparty o historię którą Nick przedstawił w swoich tekstach z krążka. W teledysku występuje parę aktorek. Oto ich personalia: Olga Przylipiak, Paweł Iwanicki, Małgorzata Szyszka, Sylwia Gorczyca, Dorota Pamięta, Agnieszka Pawlak, Karolina Piskorska. A nuż któraś za niedługi czas zrobi wielką karierę i będę mógł się chwalić naokoło, iż o nich wspomniałem 😀 A może już zrobiła, tylko na nie nadążam 😉 Teledysk jest kapitalny, podobnie jak piosenka oraz płyta Blindead. Do oglądania gorąco zachęcam. Isis może już sobie nie istnieć 🙂 Godny następca działa i ma się doskonale!


Dobra wieść druga jest taka, że znamienity zespół Muariolanza skończył właśnie pięć lat. Z okazji jubileuszu życzę znaczącej wielokrotności tego wyniku oraz mnóstwa znakomitych pomysłów muzycznych, jeszcze lepszych niż na świetnym krążku „Muafrika”.

Ambient-jazzowa kapela do tej pory ma na koncie cztery płyty i zagrała prawie sto koncertów. Urodziny uczciła niedawnym występem w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Niestety, nie było mnie tam, ale mam nadzieję, że pojawili się anonsowani wcześniej goście – muzycy, którzy kiedyś grali z zespołem (wystąpili na pierwszej płycie): perkusista Krzysztof Gradziuk, skrzypek Dominik Bieńczycki i basista Leszek Hurtig, oraz multiinstrumentalista Mirek Rzepa (autor tegorocznej płyty „Rymszary”). Psychodeliczną balladę „Agenci Atlantydy” miała zaśpiewać, i mam nadzieję, iż uczyniła to, Maja Orzełowska. Marcin Babko, basista Muariolanzy, zapowiadał także tancerkę, która dotąd na koncertach zespołu obecna były jedynie w wizualizacjach – Monika Wachowicz, aktorka słynnego uznanego w całej Europie, awangardowego Teatru A Part w Katowicach.

Muariolanza, fot. Marta Strzoda

To już było, a 22 lipca będzie występ Muariolanzy na Pozytywne Wibracje Festival 2011 w Białymstoku! Zagrają obok James Taylor Quartet, De Phazz i Raphaela Saadiqa. Dzień później zespół zagra w ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu. Zapraszam w imieniu Marcina i reszty kapeli. Dziękując jednocześnie za wspomnienie mojej skromnej osoby w mailingu na temat płyty Mirka Rzepy „Rymszary” (niezmiennie gorąco polecam). Bardzo miło mi się zrobiło 😉

Reklamy
Kategorie:Muzyka Tagi: , ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: