Strona główna > Muzyka > To, proszę Pana, naprawdę świat!

To, proszę Pana, naprawdę świat!

Mariusz, dzięki któremu miałem wielką przyjemność słuchać albumu Sedativy z Danielem Portaszem, tak mi napisał o tym wydawnictwie: „Ukazał się winylowy singel który jest owocem współpracy zespołów Zion Train i Fire In The Hole oraz Pana Earl 16! Płyta będzie dystrybuowana na cały świat przez Zion Train, ale przede wszystkim artystycznie i brzmieniowo to, proszę Pana, naprawdę świat! :-)”. No skoro świat, to wypada newsa o artystach zamieścić 🙂 Michał, dzięki!

Okładka winyla10-calowy winylowy krążek Fire In The Hole zawiera trzy utwory zapowiadające ich debiutancką płytę. Śląska grupa jest laureatem festiwali Ostróda Reggae Festival (efekt sesji nagraniowej, będącej nagrodą, została wydany na singlu CD dołączonym do magazynu „Free Colours”) i Maj Music w Katowicach. Po wspólnych koncertach z zespołem Zion Train zawiązała się przyjaźń między formacjami, a mistrzowie digital-dubu poprosili o możliwość udzielenia się na debiutanckim albumie polskiej grupy. Jednocześnie zespół otrzymał propozycję wydania winyla w Universal Egg. Płyta będzie dystrybuowana w całej Europie.

 

Oprócz utworu będącego kooperacją Fire In The Hole i Zion Train i autorskiego utworu FITH, na płycie jest piosenka, w której gościnnie zaśpiewał Earl 16, jamajski wokalista od lat podbijający londyńskie kluby. Jest on wokalistą dwóch znanych formacji i autorem ich dwóch wielkich hitów muzyki klubowej: „Release The Pressure” Leftfield i „Little Britain” Dreadzone. Ze względu na restrykcyjne prawo autorskie w Polsce, piosenka pojawia się tylko na tym winylu! Powodem jest tekst śpiewany przez Earla – pochodzi z piosenki „Waiting For The World To Change” Johna Mayera.

 

Nakład jest limitowany do 500 sztuk. W Polsce nie trafi ona do szerokiej dystrybucji, a można ją kupić tylko w internecie, na koncertach grupy i w niezależnych sklepach z płytami winylowymi. Pełen album Fire In The Hole pojawi się w drugiej połowie 2011 roku. Grupa korzystając z dubowej pulsacji chętnie eksploruje różne przestrzenie współczesnej muzyki klubowo-elektronicznej, okraszonej połamanymi rytmami perkusyjnymi. Zespół ma szansę stać się dobrym towarem eksportowym polskiej muzyki!

 

Reklamy
  1. Rasts
    14/07/2011 o 8:45 pm

    Zajebiście !!!

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: