Strona główna > Muzyka > Słonina przedstawia Julię

Słonina przedstawia Julię

Po niepokojąco długim milczeniu wreszcie wieści z oficyny Czoło, do tego dobre wieści, dotyczące zespołu Słonina. Przedstawiam poniżej, a Tomaszowi dziękuję za nadesłanie. Jednocześnie proszę wszystkich, którzy przeczytają, o maksymalne rozpowszechnienie wieści. Niezależni lekko w Polsce nie mają i potrzebują wsparcia. Za Czołem stoi zacny człek i zapewniam, że pomagać mu warto. I nie, nic mi za te pochwały nie zapłacił. Nawet gdyby chciał, to bym nie wziął 😉

Okładka EP-kiZespół Słonina prezentuje kolejny wideo-singel „Julia”, promujący debiutancką EP-kę. Neurotyczny utwór, wzbogacony obrazem nabiera kolejnego wymiaru, dodając dramaturgii tej jakże prostej kompozycji. Reżyserem i twórcą koncepcji jest Robert Gasperowicz, odpowiedzialny również za klip do utworu „Rzeźbiarz”. Obydwie propozycje wytwórni Czoło można obejrzeć pod newsem.

„Tłustą” muzykę prezentowaną przez Słoninę ciężko jednoznacznie sklasyfikować. Zahacza o szeroko pojęte brzmienia alternatywne, podkreślone niebanalnym słowem śpiewanym w języku polskim. To zderzenie elektroniki z ciężkim, chrupiącym basem, gitarami brzęczącymi jakby miały postawić na Tolka Banana lub delikatnie przywołać mechanizm sześciostrunowy znany z SAMO, które łączy się nieuchronnie ze Słoniną wspólnymi elementami natury ludzkiej, jakimi są Robert Gasperowicz i Stanisław Wołonciej. Kompozycje nie przytłaczają słuchacza, wybijają z rytmu lub czarują prostotą jednocześnie pozwalając na złapanie chwili oddechu. Klimatu całości nadają specyficzne, melodyjne wokale Stanisława, który idealnie wpasował swoje harmonie w ten pięknie psychodeliczny świat. Inicjatorem projektu i autorem tekstów piosenek jest Karol Gawerski.

W chwili obecnej muzycy Słoniny pracują nad następcą debiutanckiej EP-ki.

Reklamy
Kategorie:Muzyka Tagi: , ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: