Strona główna > Muzyka, People > Progresja – kalendarium, lipiec 2011

Progresja – kalendarium, lipiec 2011

Sezon ogórkowy także w klubach, więc meldunek od stołecznej Progresji, dotyczący lipcowych wydarzeń, wielce skromny. Zamieszczam poniżej. Za chwil kilka parę newsów nadesłanych przez zacnych ludzi. Żeby progresyjny wątek nie wyglądał tak skromnie, wklejam również  krótkie biosy Caligvla’s Sisters i Razgar.

Wtorek 12 Lipca

Otwarty Wtorek

Caligvla’s Sisters [Norwegia] & Razgar [Polska]

Otwarcie Bram: 18.00, Koncert: 19.00

Wstęp: 7 PLN, Studenci WAT Wstęp Wolny

Info:

http://www.csistersmusic.com

http://www.myspace.com/caligvlassisters

http://www.facebook.com/caligvlassisters

http://www.youtube.com/csisters

http://www.reverbnation.com/caligvlassisters

http://www.twitter.com/caligvlassister

http://itunes.apple.com/artist/caligvlas-sisters/id250017766

http://www.myspace.com/razgarband

Wtorek 26 Lipca

Otwarty Wtorek

Cainless / Brain Squash / Doomrow / 21st Child

Otwarcie Bram: 18.00, Koncert: 19.00

Wstęp: 7 PLN, Studenci WAT Wstęp Wolny

Info:

http://www.facebook.com/pages/cainless/174201029307604

http://www.facebook.com/brainsquash?ref=ts

http://www.facebook.com/pages/doomrow/119299944816057

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_184794211531367

 

Caligvla’s Sisters

Pewnego razu w dalekim królestwie na skraju Europy Jan Terje i Vegar uzbrojeni w gitary akustyczne skrzyżowali gryfy podczas lokalnego jam session. Panowie znali się już jakiś czas. Vegar całkiem niedawno osiedlił się w dalekim królestwie, migrując z jeszcze dalej położonej krainy… szukacie na mapie? Nieważne! Im więcej piwa lało się po strunach, tych jaśniej promieniały lica obu muzyków. Po kilku tygodniach wspierania lokalnego przemysłu browarniczego przeplatanego uderzaniem w struny JT (czyli Jan Terje) zasugerował kompanowi wizytę u swojego przyrodniego brata Thomasa, który całkiem niedawno zaczął grać na bębnach. Panowie się wspólnie ugościli (wychylając małe co nieco) i założyli zespół… póki co bezimienny. Wkrótce potem stracili sceniczne dziewictwo… było wiele krwi, jak głosi anegdota, zaś JT znalazł idealny szyld dla zespołu: Caligvla’s Sisters. Jeżeli dziwi was pisownia nazwy, to spieszymy z wyjaśnieniem – w rzymskim alfabecie nie występuje litera „u”. Kilka koncertów później podczas jednej z imprez w dalekim królestwie JT sącząc browar natknął się na Solvego, który szarpał cztery struny i poszukiwał kompanów do grania. Po jakimś czasie Thomas opuścił kolegów udając się na studia do Krainy Oz. Zmusiło to Vegara do posadzenia tyłka za garami podczas nagrywania debiutanckiej EP-ki „Love It Tender”. Podczas imprezy z okazji wydania płytki z bębniarską pomocą nadciągnęła Księżniczka Lea (w cywilu Helen). Jakiś czas później niebiosa zesłały im Kima, który został nowym bębniarzem Siostrzyczek. Tak wygląda ich historia… może nie do końca prawdziwa… ale przecież nie piszemy tu nadętej biografii, tylko staramy się przybliżyć sylwetkę rock’n’rollowych szaleńców z dalekiego królestwa na skraju Europy. Rock on!

 

Członkowie:

 

Jan Terje Rafdal – wokal & gitara

Vegar Oyfoss – gitara & wokal

Solve Storm Opedal – bas

Kim Rune Lund – perkusja

 

Razgar

Zespół powstał na początku kwietnia 2009 roku z inicjatywy perkusisty Michała Kalugi zainspirowanego dokonaniami Sepultury, Soulfly i rodzimego Rootwater. Aktualnie Razgar podąża własną ścieżką i tworzy muzykę, która łączy w sobie różne rodzaje metalu i elementy etniczne. Razgar korzysta z instrumentów takich jak: berimbau, djembe, didgeridoo, darbuka oraz dodatkowego zestawu bębnów.

Grupa doszła do finału przeglądu Radom Music Drive 2009 i dwukrotnie zajęła pierwsze miejsca: głosowaniem publiczności oraz werdyktem jury, w którym zasiadali muzycy Proletaryatu. Wystąpili również na Studni 2010 (Juwenalia Politechniki Warszawskiej) oraz podczas XIX finału WOŚP w Radomiu.

Razgar to także temat i bohater filmu nakręconego przez zaprzyjaźnionego młodego reżysera Bartlomieja Piaska. Jest to film o pracy i relacjach na początku istnienia Razgara.

 

Reklamy
Kategorie:Muzyka, People Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: