Strona główna > Muzyka > Zbuntowany Glaca

Zbuntowany Glaca

Bohaterem newsa numer cztery jest Glaca (Sweet Noise) i jego kolejny projekt muzyczny, który zwie się My Riot. Wydawca materiału, EMI Music Poland, uraczył mnie poniższą informacją.

Nowy projekt lidera Sweet Noise, Glacy i młodego twórcy beatów, zwanego Hackerem, nosi nazwę My Riot. Muzycy właśnie ukończyli produkcję debiutanckiego albumu. Ostatnim szlifem był mastering w słynnym studiu Metropolis w Londynie, gdzie mistrzowsko kompozycje wygładził sam John Davis (odpowiedzialny m.in. za mastery The Prodigy, U2, Sade, White Lies, i wielu innych topowych wykonawców).

Pierwsze utwory na płytę powstały pomiędzy Los Angeles, gdzie przez ostatnie dwa lata Glaca pracował nad różnymi wyzwaniami muzycznymi, a Sopotem, rodzinnym miastem Hackera. Glaca wspomina: „Musiałem wrócić do kraju chcąc zrobić album dla polskiego słuchacza. Potrzebowałem inspiracji do pisania tekstów a ta płynie z ulic i serc ludzi właśnie stąd. Tylko tak umiem pisać rzeczy ważne, ponadczasowe… takie, których sam lubię słuchać”.

Do Hackera i Glacy dołączyli Diamond Hill (gitara), Zwierzak (gitara) i Szymon (perkusja), którzy zasilają zespół jako skład koncertowy. Nowi muzycy nagrali swoje partie instrumentów w studio Toya w Łodzi, pod okiem Adama Toczki, który później razem z Glacą, zmiksował materiał w Studio Elektra w Warszawie.

„Adam T. to polski bad boy, „hooligan” studyjny z własną osobowością i wizją. Nie widzę dla niego żadnej konkurencji w tym kraju. Całkowicie poświęcony pracy, skupiony. Z nikim innym nie zamknąłbym się na dwa miesiące w studiu i nie pracowałbym nad tak ważnym projektem, jakim jest dla mnie My Riot.”

W czasie masteringu okazało się, że John Davis bardzo zachwycił się miksem My Riot przywiezionym z Polski: „… dynamika na tej płycie to stara dobra szkoła Led Zeppelin…”, „… są fragmenty, które mają ostrze produkcji Lady GaGa czy Black Eyes Peas, w innych słychać The Cure… kolejne powalają ciężarem – co za poteżny mix…”.

Album zawiera 16 utworów, w kilku z nich usłyszymy gościnnie znanych polskich muzyków: Zbyszka Krzywańskiego z Republiki, Peję/SLU, Oriona z Behemoth czy Maję Konarską z Moonlight.

Album zostanie wydany przez wytwórnię EMI na wiosnę 2011 roku. Pierwszy singel z utworem „Sen” już za parę tygodni będzie można usłyszeć w radiu. Trwają prace nad produkcją i realizacją teledysku do singla.

My Riot w sieci:

www.myspace.com/myriotband

www.youtube.com/myriotband

www.facebook.com/myriotband

Kategorie:Muzyka Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: