Strona główna > Muzyka > Red Bull doda ci skrzydeł ;)

Red Bull doda ci skrzydeł ;)

Ponownie udostępniam łamów BWM Red Bullowi, ale tym razem nie ma to związku z ostrym metalem, jak poprzednio (wywiad ze Slayerem), lecz z przedsięwzięciem Red Bull Music Academy. W czasach etatowych i korporacyjnych zdarzało się pisać o nim parę razy, ponieważ RBMA to działanie cykliczne, w cyklu rocznym. Edycja tegoroczna będzie mieć miejsce w Tokio, więc jeśli ktoś zamierza reprezentować ojczyznę naszą i pokazać, co potrafi jako twórca, a przy tym pozwiedzać Tokio, niech czyta poniższą informację i bierze się do działania 😉 Szczerze życzę powodzenia 😉 A Red Bull to powinien już chyba pomyśleć o jakichś zniżkach na energetyzery dla mnie, zwłaszcza że codziennie do nocy burej pracuję 😉

Aplikuj Do Red Bull Music Academy!

Red Bull Music Academy, Tokio, 23.10 – 25.11.2011

Faza nadsyłania zgłoszeń: 2 lutego – 4 kwietnia 2011

Rozpoczął się proces przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji Red Bull Music Academy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.redbullmusicacademy.com. Formularz oraz muzyczne demo można nadsyłać do siedziby głównej Akademii, w terminie od 2 lutego do 4 kwietnia 2011 roku. W tym roku miejscem, które ugości najwybitniejszych na świecie muzyków, piosenkarzy, didżejów i producentów, będzie Tokio.

W ciągu kilkunastoletniej historii Red Bull Music Academy, Polska miała swoich reprezentantów, wśród nich znaleźli się m.in.: Monosylabik (Londyn 2010), Eltron John, Kwazar (Barcelona 2009) oraz wielu innych. „Najlepsze 2 tygodnie w życiu! Wielka różnorodność ludzi i ich obyczajów, a jednocześnie niesamowita więź oparta na muzyce. Akademia to też spotkania, przyjaźnie, zapraszanie się na występy, czy dalsze kooperacje muzyczne, które nawiązujemy podczas Red Bull Music Academy” – zachęcając do aplikacji, komentował swój udział w Muzycznej Akademii w 2009 roku, Marcin Cisło vel Kwazar.

Również międzynarodowi absolwenci poprzednich edycji Akademii – jak mistrz beatów z wytwórni Warp Hudson Mohawke, szef Brainfeeder Flying Lotus, czy osobliwy turecki piosenkarz Ahu – często podkreślają, że było to doświadczenie, które zmieniło ich życie.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Akademii w Tokio powinni odwiedzić stronę http://www.redbullmusicacademy.com, gdzie znajdą wszelkie niezbędne informacje. Najlepszym sposobem na zrozumienie zasad gry Akademii (i wzięcie w niej udziału) jest uczestnictwo w jednej z sesji wprowadzających – Infosesji Red Bull Music Academy – prowadzonych obecnie w ponad 50 krajach. Informacje o polskich infosesjach będą na bieżąco publikowane na stronie www.redbull.pl.

Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków zespołu Red Bull Music Academy uważnie rozpatrzy każde zgłoszenie. Wybrane zostaną dwie trzydziestoosobowe grupy, reprezentujące różnorodne style muzyczne i poziomy doświadczenia: od piosenkarzy i autorów tekstów do kompozytorów orkiestralnych i twórców cyfrowych bitów włącznie. Od 23 października do 25 listopada 2011 – Red Bull Music Academy stacjonować będzie w Tokio. W czasie dwóch dwutygodniowych warsztatów w progi Akademii zawitają jedni z najlepszych dostawców gorących rytmów i brzmień z całego świata. Podczas Red Bull Music Academy w Tokio wybrani uczestnicy będą mieli okazję słuchać wykładów muzycznych, a następnie podczas nocnych sesji nagraniowych w praktyce wykorzystywać świeżo zdobytą wiedzę i inspiracje. Będą mieli także możliwość wystąpienia w najpopularniejszych klubach i salach koncertowych miasta.

Tegoroczne miasto-gospodarz bez wątpienia zapewni inspirację uczestnikom Akademii. To właśnie w Tokio migoczące sale koncertowe nieustannie goszczą wyśmienite jazzowe, funkowe i postrockowe legendy, podczas gdy dancehall, garage rock, disco, psychodelia i najróżniejsze rodzaje muzyki elektronicznej rozwijają się tu i mutują w niewiarygodnym tempie.

W ramach zeszłorocznej edycji w Londynie zobaczyć można było między innymi legendę z Detroit – Moodymanna oraz ulubieńca Billboardu – Marka Ronsona opowiadającego o korzeniach jego brzmienia. Swoje poglądy przedstawili także enigmatyczny raper – Jay Electronica oraz amerykański pionier minimalizmu – Steve Reich, podczas gdy Henrik Schwarz i Bugge Wesseltoft prezentowali swe wizjonerskie podejście do jazzu i muzyki house.

Red Bull Music Academy powstała jako platforma dla młodych, obiecujących talentów.

Od 1998 roku wielu pionierów dzisiejszych trendów muzycznych szkoliło kolejne młode talenty podczas corocznych edycji Akademii. Znani i cenieni wykładowcy w ramach Red Bull Music Academy dzielą się wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami, podkreślając połączenia pomiędzy gatunkami muzycznymi i pokoleniami, które czynią muzykę niesamowitą. W trakcie rozwoju akademii powstało też internetowe radio – Red Bull Music Academy Radio – które stało się miejscem styku pomiędzy twórcami, a słuchaczami. Red Bull Music Academy to jedyna w swoim rodzaju akademia na świecie, szkoląca wyjątkowych artystów pod okiem najbardziej cenionych muzycznych twórców.

Więcej informacji o Red Bull Music Academy:

www.redbullmusicacademy.com

www.redbullmusicacademyradio.com

www.facebook.com/RedBullMusicAcademy

Słuchaj audycji Red Bull Music Academy na antenie radia Roxy FM, w każdą niedzielę o 16.00

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: