Strona główna > Muzyka > Outsiters part 4; Redrum

Outsiters part 4; Redrum

Zgodnie z obietnicą, sylwetka kapeli Redrum. Na razie bio plus zdjęcia, bo muzyka jeszcze jest w drodze. O zespole napisał niedawno Onet w związku z kawałkiem dedykowanym białoruskiej opozycji, więc niektórzy mogli się już z nazwą zetknąć. O ile pamięć mnie nie zawodzi, za granicą była kiedyś kapela death- lub thrashmetalowa o podobnej nazwie. No i rzecz jasna w genialnym, Kingowym „Lśnieniu” słowo się pojawia. Czytajcie, a jak przesłucham album, napiszę o nim parę słów. Poniższe informacje nadesłał mi wokalista Paweł „Kryształ” Kryściński. Przed szturmem na zagranicę, sugerowałbym bardziej internacjonalną ksywkę Crystal 😉 W USA będzie się kojarzyć jednoznacznie 😉

Redrum pochodzi z Zelowa (założony 2002), gra alternatywny metal, muzykę ciężkobrzmiącą z elementami progresywnymi. Przez osiem lat szlifował własny styl. Warto wspomnieć, że każdy z piątki członków kapeli słucha innej muzy: od heavy metalu, poprzez jazz, muzykę progresywną, do bardzo ekstremalnej muzy – death- i gore metalu.

Celem zespołu było nagranie w pełni profesjonalnej płyty, co niedawno stało się faktem. Redrum koncertuje w całej Polsce, ma zagranych ponad 100 gigów. Warto wspomnieć występy przed Katem, Hunterem, Comą czy Lipali. Redrum jest zwycięzcą kilku przeglądów (Płock, Łódź, Wrocław, Dęblin, Zgierz, Piotrków Trybunalski) oraz laureatem festiwalu w Węgorzewie (główna nagroda na Małej Scenie). Jednym z niezwykłych miejsc, gdzie zespół koncertował, były warszawskie Łazienki, podczas obchodów Dni Wojska Polskiego.

Redrum był puszczany w kilkunastu stacjach radiowych w Polsce, w tym w III Programie Polskiego Radia, gdzie grupa została zaproszona do audycji „Ładne kwiatki” Piotra Bukartyka, poświęconej w całości twórczości zespołu. W kwietniu 2010 ukazał się obszerny wywiad z Redrum w magazynie „Blackastrial”, natomiast we wrześniu recenzja debiutanckiego albumu „Veto” (nagranego w TONN Studio) w miesięczniku

„Metal Hammer”. Oceniony został wysoko, otrzymując notę 4.

Listopad i grudzień 2010 to wspólna trasa z zespołem Symbolic, promująca album „Veto”. Obejmowała kilkanaście koncertów w całej Polsce, od mniejszych miast po stolicę. W międzyczasie grupa kręciła pierwszy klip, do utworu „Pierwsze krople deszczu”.

Początek 2011 roku to premiera klipu „Pierwsze…”. Utwór – typowy protest-song – został przez zespół zadedykowany białoruskiej opozycji (użyto w studiu odgłosów manifestacji opozycji białoruskiej z 2006 roku), co zostało zauważone przez media i portale internetowe. Ukazały się artykuły m.in. na Onet.pl, Fabryce Zespołów czy Megatotal. Osobny rozdział to reportaż o Redrum w opozycyjnej białoruskiej telewizji Biełsat, gdzie o geście solidarności z narodem białoruskim mówiono w wydaniu Wiadomości. Obecnie zespół szykuję sie do kolejnych koncertów i zajmuje się promocją debiutanckiego albumu.

Wydawnictwa:

Trzy płyty demo wydane w latach 2003-2007

LP „Veto” 2010 (Studio TONN)

Link do muzyki: MySpace lub strona oficjalna (na MS kilka w całości, a na oficjalnej wszystkie we fragmencie)

Link do klipu

Link do Archiwum Wiadomości Biełsatu

Skład :

Paweł „Kryształ” Kryściński – wokal

Dariusz „Dither” Olejnik – gitara elektryczna

Piotr „Symeon” Wieczorek – gitara prowadząca

Paweł Kowalczyk – gitara basowa

Przemysław „PrzemAs” Dębski – perkusja

Reklamy
Kategorie:Muzyka Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: