Strona główna > Muzyka > Cztery basy i przegrany człowiek

Cztery basy i przegrany człowiek

Dwie informacje pochodzące z Metal Mind Productions. Jedna dotyczy premiery płytowej sprzed kilku dni, druga zapowiedzi na pierwszą połowę marca. Jeden wykonawca jest legendarny i polski – Krzak, zaś drugi być może kiedyś legendarny będzie, a pochodzi z Ameryki i zwie się Times Of Grace. Czytajcie, a potem słuchajcie. Poniżej newsy:

 

 

Krzak „4 basy”

 

 

 

14 marca nakładem Metal Mind Productions ukaże się nowa płyta formacji Krzak, zatytułowana „4 basy”. Album jest zapisem koncertu jaki odbył się 23 października 2010 roku podczas Śląskiego Festiwalu Gitary Elektrycznej w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

 

Zespół zagrał wtedy na jednej scenie z czterema basistami, którzy koncertowali i nagrywali z z nim po śmierci oryginalnego basisty Jerzego „Kawy” Kawalca: Andrzejem Ruskiem, Joachimem Rzychoniem, Krzysztofem Ścierańskim, Dariuszem Ziółkiem. Skład uzupełnił perkusista Ireneusz Głyk. Gościem specjalnym wieczoru był znakomity gitarzysta Anthimos Apostolis (SBB).

 

Zespół ujawnił okładkę oraz tracklistę nowej płyty. Lista utworów jest następująca:

 

1. Wysoki Lot (Błędowski, Winder)

2. Kattowitz (Błędowski, Winder)

3. Jacky 2004 (Błędowski, Winder)

4. Kawie (Błędowski, Winder)

5. Krzak (Silesian traditional, arr. Krzak)

6. Lakis (Kawalec, Błędowski, Winder)

7. New Century (Apostolis)

8. Ściepka (Błędowski, Winder, Ryszka)

 

Muzycy Krzak to czołowe postacie polskiej i europejskiej sceny muzycznej. W swoim dorobku mają wiele autorskich płyt. Liderami zespołu są Jan Błędowski – jeden z czołowych skrzypków europejskich oraz Leszek Winder, laureat wielu plebiscytów na najlepszego gitarzystę rockowego i bluesowego. W pierwszej połowie lat 80., Krzak należał do najpopularniejszych formacji rockowych w Polsce. Ich artystyczny dorobek przetrwał próbę czasu, a koncerty nadal cieszą się wielkim uznaniem publiczności i krytyków. Dowodem są choćby złote płyty. Krzak to zdecydowanie zespół koncertowy. Energetyczny duet skrzypiec i gitary oraz wirtuozerskie umiejętności muzyków powodują, że ich występy są za każdym razem entuzjastycznie przyjmowane i wywierają ogromne wrażenie na ich uczestnikach.

 

Oficjalna strona zespołu: www.krzak-band.com

 

 

 

Times Of Grace – „The Hymn Of A Broken Man”

 

 

 

Na ten album czekali zwolennicy Killswitch Engage! Dziś ukazuje się debiutancka płyta formacji Times Of Grace, wspólnego projektu muzyków, znanych właśnie z Killswitch Engage: Adama Dutkiewicza, obecnego gitarzysty zespołu, oraz Jessego Leacha, który w latach 1999 – 2002 zajmował w kapeli stanowisko wokalisty, a obecnie śpiewa w formacji The Empire Shall Fall.

 

Muzycy swoją współpracę w ramach projektu Times Of Grace rozpoczęli w 2007 roku, a teraz nadszedł czas na wydanie debiutanckiego krążka „The Hymn Of A Broken Man”, na którym znalazła się mieszanka agresywnych brzmień z bardziej melodyjnymi i subtelnymi dźwiękami. Płyta dostępna jest również w specjalnej edycji, z bonusową płytą DVD, która zawiera  materiał wideo.

 

W serwisie ARTISTdirect zespół udostępnił w formie streamingu całość debiutanckiego albumu. Zapraszamy do odsłuchania płyty „The Hymn Of A Broken Man” w TYM miejscu.

 

Lista utworów:

 

1. Strength In Numbers

2. Fight For Life

3. Willing

4. Where The Spirit Leads Me

5. Until The End Of Days

6. Live In Love

7. In The Arms Of Mercy

8. Hymn Of A Broken Man

9. The Forgotten One

10. Hope Remains

11. The End Of Eternity

12. Worlds Apart

13. Fall From Grace

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: