Strona główna > Muzyka, Show-biznes > Newsy part 2

Newsy part 2

Touchstone przed Pendragon

 

Brytyjska prog rockowa formacja Touchstone będzie jednym z dwóch gości podczas kwietniowego występu zespołu Pendragon w Teatrze Śląskim w Katowicach. Przypomnijmy, że będzie to siódmy i równocześnie finałowy występ Pendragon podczas polskiej części europejskiej trasy promującej nowy album „Passion”. Koncerty wszystkich zespołów, które zagrają w teatrze będą zarejestrowane na potrzeby przyszłych wydawnictw DVD.

 

Touchstone to zespół pięciu muzyków o prog-rockowo-alternatywnych inspiracjach. Formacja została założona w 2003 roku przez Roba Cottinghama (klawisze) oraz Adama J Hodgsona (gitary). W 2006 roku w jej szeregi wstąpił Paul „Moo Bass” Moorghen (gitara basowa), a w kwietniu 2007 roku funkcję wokalistki objęła Kim Seviour. Od stycznia 2007 do maja 2010 rolę perkusisty pełnił Alasdair Melville, którego w czerwcu 2010 zastąpił Henry Rogers znany wcześniej z DeeExpus i Final Conflict.

Pierwszym studyjnym materiałem wydanym przez zespół była EP-ka „Mad Hatters” (kwiecień 2006). Rok później zespół zarejestrował swój debiutancki album „Discordant Dreams”, którego miksem zajął się John Mitchell (Kino, It Bites, Arena, Frost), a masteringiem – Tim Turan (Motörhead, Frost, Marilyn Manson). Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez fanów i krytyków, czego dowodem jest choćby zdobycie w styczniu 2008 roku nagrody „Best New Band Award” przyznawaną przez Classic Rock Society. We wrześniu 2008 roku formacja wyruszyła na trasę koncertową wraz z zespołem It Bites.

 

Drugi i jak dotąd ostatni studyjny album zespołu zatytułowany „Wintercoast” został nagrany na początku 2009 roku przy udziale tej samej ekipy. Gościnnie wystąpił na niej ponadto zdobywca Oskara – Jeremy Irons, użyczając głosu w preludium. Premiera nowego albumu miała miejsce w trakcie festiwalu Rites Of Spring w Filadelfii w maju 2009. W październiku 2009 zespół powrócił do USA by promować płytę podczas festiwalu Calprog w Kalifornii. Owocem amerykańskich występów zespołu jest wydana w 2010 roku koncertowa płyta „Live In The USA”. To podwójne wydawnictwo zawiera znakomite koncertowe wykonania 14 utworów wybranych ze wszystkich poprzednich wydawnictw formacji. Płyta spotkała się z fantastycznymi recenzjami zarówno w mediach oraz często gości w stacjach radiowych.

 

Rok 2010 to pasmo samych sukcesów Touchstone. 24 czerwca otwarli pierwszy w historii High Voltage Festival w londyńskim Victoria Park, grając u boku takich grup jak ELP, ZZ Top, Black Label Society, i wielu innych. Występ został sfilmowany na potrzeby przyszłego wydawnictwa dokumentującego historię festiwalu. Zarejestrowane zostały także wywiady oraz materiały filmowe na potrzeby programu poświęconego muzyce progresywnej dla brytyjskiej stacji Channel 4. Kim oraz Adam zostali także poproszeni przez Joe Elliotta z Def Leppard o wystąpienie w roli supportu przed koncertem zespołu Down-N-Outz w Londynie. Grupa zagrała także wyprzedany koncert w londyńskim The Borderline. Jesienią Touchstone podpisał kontrakt z agencją Factory Music, która podjęła się współpracy w kwestii promocji oraz wsparcia tras koncertowych. Podpisano także ważny kontrakt z Plastic Head Distribution dotyczący dystrybucji płyt zespołu.

 

Nadszedł rok 2011 i już wydaje się, że będzie lepszy od poprzedniego. Zespół pracuje nad trzecim studyjnym albumem, w marcu wyrusza w towarzystwie zespołów Jurojin i Enochian Theory na trasę firmowaną przez prestiżowe brytyjskie pismo „Classic Rock Presents Prog –  Progression 2.0. – The New Breed”. W kolejnych miesiącach zapowiada występy w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W kwietniu Touchstone wystąpi na pierwszym koncercie w Polsce. 20 kwietnia zagra jako support Pendragon w katowickim Teatrze Śląskim, podczas którego zarejestruje materiał na swoje pierwsze wydawnictwo DVD. Tego historycznego występu nie można przegapić!

 

12.04. Poznań, Blue Note, godz.20.00

13.04. Gdańsk, Parlament, godz.20.00

14.04. Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska. godz.20.00

15.04. Warszawa, Progresja, godz.20.00

16.04. Kraków, Loch Ness, godz.20.00

17.04. Bielsko Biała, BCK, godz.20.00

18.04. Wroclaw, Firlej, godz.20.00

20.04. Katowice, Teatr Śląski (+ Touchstone + Wojciech Hoffmann), godz.17.30

 

Bilety do nabycia na stronach:

http://www.metalopolis.pl, http://www.ticketpro.pl, http://www.ebilet.pl, http://www.ticketonline.pl,www.ticketportal.pl, http://www.kupbilet.pl,  http://www.eventim.pl

 

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel 32/205 25 00 (wew. 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, http://www.metalopolis.pl, http://www.metalmind.com.pl

 

Sprzedaż wysyłkowa:

32/205 25 00 (wew. 187), 32/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl

 

 

 

Anaal Nathrakh + Bleeding Trough = Suffer Well

 

 

Suffer Well, czyli połączone siły Anaal Nathrakh i Bleeding Trough, został nowym zespołem w wytwórni Century Media.

 

Zespół powstał dzięki porozumieniu Micka Kenneya z brytyjskiego Anaal Nathrakh z Brandanem Schieppatim z Bleeding Trough. Zapowiadany jest jako połączenie wariackich gitar i elektroniki, za które odpowiedzialny będzie Mick, z warczeniem, charczeniem oraz melodyjną słodyczą, którą będzie wydobywał z gardła Schieppati. Debiutancka płyta projektu zapowiadana jest na 2011 rok. Zwiastun całości, w postaci kawałka „Treachery”, znajduje się już na profilu MySpace Suffer Well.

„Chciałem uniknąć tego, czego pewnie większość by się po mnie spodziewała” – mówi Mick. „Zależało mi na złamaniu kilku zasad i stworzeniu muzyki trudnej do skategoryzowania”.

Suffer Well planuje trasę koncertową. Duet na scenie mają wspomagać muzycy 18 Visions i Combichrist.

 

Specjalny debiut Slasha

 

 

 

Na początku lutego ukaże się specjalna edycja debiutanckiego solowego albumu Slasha.

 

Album, zatytułowany po prostu „Slash”, premierę miał w kwietniu 2010 roku,  a pojawiło się na nim grono znakomitych gości: Ian Astbury, Chris Cornell, Rocco DeLuca, Fergie, Dave Grohl, Myles Kennedy, Kid Rock, Lemmy Kilmister, Adam Levine z Maroon 5, Duff McKagan, M. Shadows z Avenged Sevenfold, Ozzy Osbourne, Iggy Pop oraz Andrew Stockdale (Wolfmother). Za produkcję odpowiedzialny jest  Eric Valentine (Queens Of The Stone Age, The All-American Rejects), a w sesji udział wzięli: basista Chris Chaney (Jane’s Addiction) oraz perkusista Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails).

 

Album dostępny będzie w nowej ekskluzywnej edycji CD+DVD. Płytę CD wzbogacono o trzy utwory akustyczne, a na krążku DVD znalazł się wywiad ze Slashem, dokument o powstawaniu płyty,  utwory w wersjach akustycznych oraz teledyski artysty. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 7 lutego.

 

Lista utworów:

 

CD 1:

1. Ghost (featuring Ian Astbury)

2. Crucify The Dead (featuring Ozzy Osbourne)

3. Beautiful Dangerous (featuring Fergie)

4. Back From Cali (featuring Myles Kennedy)

5. Promise (featuring Chris Cornell)

6. By The Sword (featuring Andrew Stockdale of Wolfmother)

7. Gotten (featuring Adam Levine)

8. Doctor Alibi (featuring Lemmy Kilmister)

9. Watch This (featuring Dave Grohl and Duff McKagan)

10. I Hold On (featuring Kid Rock)

11. Nothing To Say (featuring M. Shadows)

12. Starlight (featuring Myles Kennedy)

13. Saint Is A Sinner (featuring Rocco DeLuca)

14. We’re All Gonna Die (featuring Iggy Pop)

15. Back From Cali (Live Acoustic)

16. Fall To Pieces (Live Acoustic)

17. Sweet Child O’ Mine (Live Acoustic)

 

DVD:

Making of the Album Documentary

Back From Cali (featuring Myles Kennedy) [Live at the Roxy]

By The Sword  – VIDEO

By The Sword – Behind the Scenes

Starlight – Live From MTV Classic Launch

Mean Bone feat Myles Kennedy – Live from MTV Classic Launch

Track by Track Interview with Slash

Back From Cali (featuring Myles Kennedy) – VIDEO

Beautiful Dangerous (featuring Fergie)  – VIDEO

 

Skład krwi Artillery

 

 

Duński zespół Artillery ujawnił okładkę i tracklistę najnowszego albumu „My Blood”.

 

Następca płyty „When Death Comes” z 2009 roku zostanie wydany przez Metal Mind Productions już w marcu. Album zarejestrowano w Medley Studios w Danii w następującym składzie: Søren Adamsen – wokal, Michael Stützer – gitara, Morten Stützer – gitara, Peter Thorslund – gitara basowa, Carsten Nielsen – perkusja.

 

Okładkę „My Blood” zaprojektował znany polski grafik Graal, który współpracował wcześniej z takimi zespołami, jak choćby Vital Remans, Sinister, Solitude Aeturnus czy Bulldozer. Graal był także odpowiedzialny za dwa poprzednie wydawnictwa Artillery – „When Death Comes” i box „Through The Years”.

 

„My Blood” ukaże się w całej Europie 21 marca. Nieco wcześniej, 14 marca materiał zadebiutuje w Japonii, a 5 kwietnia płyta będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych. Album dostępny będzie w standardowej wersji CD oraz limitowanej wersji CD Digipak wzbogaconej o dwa dodatkowe nagrania. W Japonii album będzie zawierać jeden dodatkowy utwór niedostępny nigdzie indziej.

 

Lista utworów:

 

CD:

1. Mi Sangre (The Blood Song)

2. Monster

3. Dark Days

4. Death Is An Illusion

5. Ain´t Giving In

6. Prelude To Madness

7. Thrasher

8. Warrior Blood

9. Concealed In The Dark

10. End Of Eternity

11. The Great

CD digi

Bonus tracks:

12.  Show Your Hate 2011

13.  Eternal War 2011

CD – Japanese edition

Bonus track:

11. The Almighty 2011

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: