Strona główna > Muzyka, Show-biznes > Newsy part 1

Newsy part 1

Kilka newsów na szybko. Znowu z poślizgiem, wrrrr. W dwóch postach, aby wygodniej się czytało. Znowu brak czasu na autorski update, bo zrobiło mi się  trochę zaległości. Poniższe informacje pochodzą z: Rockers Publishing, Metal Mind Productions, Mystic Production, EMI Music Poland i Sony. Tak tylko wspomnę, bo wypada, że – jak podaje wytwórnia Sony – pani Emmanuelle Polański, która w celach zawodowych używa panieńskiego nazwiska Seigner, wystąpi w wideoklipie do piosenki Andrzeja Smolika „Forget Me Not”, w której na płycie śpiewa. Francuzka powoli staje się u nas odpowiednikiem Gordona Haskella i Garou 😉 Ale klip może być dobry, bo za realizację odpowiada fachowiec klasy światowej, Paweł Edelman, autor zdjęć m.in. do „Pianisty”, „Oliviera Twista”, „Autora widmo”. Obraz ma być utrzymany w stylu retro.  OK., a teraz nieco świeższe wieści, po lekkich szlifach ze strony jors truli:

 

Bethel – „Muzyka serc” – premiera płyty 21.02.2001

 

 

Na brzmienie Bethel składa się mieszanka energicznego reggae i ska z elementami pulsującego rootsu. Debiutancki album – „Muzyka serc” – ukazał się nieoficjalnie pod koniec 2010 roku własnym sumptem, ale muzyczny zapał zespołu spodobał się Sławkowi Świdurskiemu, który zdecydował o dołączeniu ich do grona swoich artystów i tak 21 lutego album ukaże się nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys.

 

Płyta „Muzyka serc” oddaje energię występu na żywo, bo koncerty są właśnie niepodważalną siłą zespołu. Liczne instrumentarium, energetyczne brzmienie i dobry humor sprawiają, że Bethel potrafi porwać publiczność, której dał się poznać w ubiegłym roku grając 80-koncertową trasę „Positive Bethel Tour 2010” oraz występując z zaprzyjaźnionym zespołem Star Guard Muffin.

 

Zespół Bethel pochodzi z Wrocławia. Powstał w 2006 roku, po pewnych roszadach skład zespołu ustabilizował się i obecnie tworzą go:

 

Grzegorz Wlaźlak (wokal, gitara)

Grzegorz Małyga (gitara)

Magda Dachowska (gitara basowa)

Robert Dachowski (perkusja)

Marcin Drab (conga, perkusjonalia)

Konrad Możdżeń (djembe, darbuka, perkusjonalia)

Piotrek Zarówny (trąbka)

 

http://www.myspace.com/bandbethel

 

 

Polska trasa The Australian Pink Floyd Show

 

 

W najbliższą sobotę, 22 stycznia, koncertem w rzeszowskiej hali Podpromie, The Australian Pink Floyd Show rozpoczyna swoją trasę koncertową! Zespół zagra w Polsce aż siedem koncertów w ramach europejskiej trasy, obejmującej występy w ponad 70 miastach z nowym, przekrojowym programem koncertowym „Pink Floyd’s Greatest Hits World Tour 2011”!

 

Będzie to czwarta wizyta The Australian Pink Floyd Show w naszym kraju. Po raz pierwszy grupa zagrała w 2008 r. w katowickim Spodku, a w kolejnym roku – we wrocławskiej Hali Ludowej oraz w Bydgoszczy (Łuczniczka). W styczniu 2010 roku zespół wystąpił we Wrocławiu, Bydgoszczy, Warszawie i w Katowicach. Koncerty spotkały się z rewelacyjnym przyjęciem i zgromadziły ponad 40 000 entuzjastów twórczości Pink Floyd! Natomiast na całym Starym Kontynencie w 2010 r. zespół podziwiało ponad 750 000 miłośników Floydów! Zarówno fani, jak i media zgodnie podkreślają, że było to prawdziwe święto dla zwolenników Pink Floyd, majstersztyk w każdym calu i doświadczenie, które trzeba przeżyć samemu, aby zrozumieć fenomen tego zespołu. Australian Pink Floyd Show to niepowtarzalna okazja, aby na własnej skórze, przekonać się lub też po prostu dowiedzieć, na czym polega ponadczasowy fenomen Pink Floyd!

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć największy jak do tej pory show, podczas którego użyte zostaną kinowe wizualizacje w systemie 3D, kwadrofoniczny system dźwiękowy, a także nowa scena, nowe animacje wideo, nadmuchiwane postacie, lasery, widowiskowe wizualizacje, i inne niesamowite efekty specjalne!

Wszystko wskazuje na to, że obecna seria koncertów będzie największą i najlepszą jak do tej pory, między innymi dzięki udziałowi takich osób jak hollywoodzki maestro efektów specjalnych 3D John Attard. Koncerty TAPFS już w tej chwili są dla fanów jednoznaczne z oszałamiającymi wizualizacjami, zadziwiającymi efektami świetlnymi i niesamowitą muzyką. Tym razem będą wzbogacone o efekty wykorzystujące technologię 3D. Po raz pierwszy w historii technologia ta zostanie wykorzystana na koncercie rockowym, mieszając muzykę i sztukę z przekazem Floydów. Zgodnie ze słowami Johna Attarda, wyzwanie jakiego podjął się zespół, polegało na stworzeniu czegoś, co nie tylko spełniałoby wymagania fanów, lecz również byłoby unowocześnione w sposób, w jaki – jego zdaniem – formacja Pink Floyd sama chciałby to unowocześnić. Zespół współpracowników z Los Angeles, Włoch i Kanady stworzył coś wyjątkowego dla fanów australijskich Floydów. Według Johna, głównym celem było przygotowanie wizualizacji pozwalających odbiorcy na większe wczucie się w występ. Jak mówi: „Pink Floyd to nie tylko muzyka, to jest to »coś«, to doświadczenie”.

Oryginalne przesłanie Pink Floyd jest dziś wciąż aktualne, a wykorzystane grafiki interpretują je z pomocą obrazów eksplodujących z gigantycznego ekranu.

Najnowsza produkcja TAPFS kontynuuje tradycję budowania występu w oparciu o techniczne innowacje, oszałamiające wizualizacje i niesamowitą muzykę. Australian Pink Floyd kultywuje spuściznę Floydów, wznosząc ją na jeszcze wyższy poziom.

 

„Pink Floyd’s Greatest Hits World Tour 2011” – The Australian Pink Floyd Show

 

22.01.2011 – Rzeszów, Hala Podpromie

23.01.2011 – Płock, Orlen Arena

24.01.2011 – Gdańsk, Ergo Arena

25.01.2011 – Bydgoszcz, Hala Łuczniczka

27.01.2011 – Warszawa, Torwar

28.01.2011 – Lublin, Hala Globus

29.01.2011 – Katowice, Spodek

 

Otwarcie bram: godz. 18.30

Początek koncertów: godz. 20.00

 

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel. 032/205 25 00 (wew. 101)

email: koncerty@metalmind.com.pl

http://www.metalopolis.pl , www.metalmind.com.pl

 

Sprzedaż wysyłkowa:

032/205 25 00 (wew. 187)

shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

 

 

 

 

P.O.D. w Polsce

 

 

Religijni rockowcy )metalowcy?!)  z P.O.D. po paru latach przerwy ponownie zameldują się w Polsce. Poprzednio grali przed Korn w Spodku. W maju zaprezentują się na scenie klubu Proxima. Będzie to jedyny występ Amerykanów w Polsce.

 

Zespół pracuje obecnie nad nowym krążkiem, którego premiera zapowiadana jest jeszcze na 2011 rok! Grupa promować będzie album na trasie koncertowej, w ramach której odwiedzi nasz kraj. Będzie to druga wizyta formacji w Polsce, po raz pierwszy zagrała w 2000 r. jako support Korna, w katowickim Spodku, teraz fani formacji po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć P.O.D. w pełnym secie koncertowym!

P.O.D. istnieje od 1992 r., ma na koncie siedem studyjnych płyt oraz ponad 10 mln sprzedanych krążków na całym świecie. Zespół zadebiutował w 1993 r. płytą „Snuff The Punk”, na której zawarto wybuchową mieszankę elementów hard core’a, thrashu oraz hip-hopu. Debiut, jak i kolejny krążek, „Brown”, został wydany przez zespół własnym sumptem. Płyty odniosły spory sukces, jednak przełom nastąpił w 1999 r., kiedy ukazał się trzeci studyjny album formacji, wydany w barwach Atlantic Records – „The Fundamental Elements Of Southtown”, a w 2000 r. Krążek zyskuje status platynowej płyty. Kolejny album, „Satellite”, wydany w 2001 r., jeszcze bardziej umocnił pozycję zespołu, pierwszy singel z tej płyty, „Alive”, został najczęściej granym klipem na kanale MTV, a także zyskał nominację do Grammy. Kolejne single („Youth Of The Nations”, „Satellite”) również okazały się ogromnym sukcesem i wkrótce płyta pokryła się potrójną platyną.

W lutym 2003 r. z zespołem rozstaje się gitarzysta Marcos Curiel, który skupił się na projekcie The Accident Experiment. Z nowym gitarzystą na pokładzie, Jasonem Truby, zespół nagrywa kolejne krążki – „Payable On Death” (2003 r.) i „Testify” (2006 r.).Jednak pod koniec 2006 roku Truby opuszcza szeregi P.O.D., a Marcos powraca do macierzystej formacji. W 2008 r. nakładem INO/ Columbia  Records ukazuje się ostatni jak dotychczas krążek zespołu, „When Angels & Serpents Dance”. Na albumie gościnnie pojawili się Mike Muir z Suicidal Tendencies, Page Hamilton z Helmet, chór gospel oraz Marley Sistsers.

Prace nad najnowszym krążkiem rozpoczęły się jeszcze w 2009 r., a z efektem przyjdzie nam się zapoznać w 2011 roku. Jak zapowiada zespół, będzie to „powrót do korzeni, odrobina hip- hopu, punk rocka lub reggae”, natomiast produkcja albumu powierzona została Howardowi Bensonowi, z którym grupa pracowała przy „The Fundamental…” oraz „Satellite”. Na polskim koncercie P.O.D. na pewno nie zabraknie nowych utworów, jak i hitów zespołu.

 

25.05.2011 – Warszawa, Proxima, godz. 20.00

 

Otwarcie bram – godz. 19.00

 

Ceny biletów:

 

W przedsprzedaży: 80 zł

W dniu koncertu:  90 zł

 

Bilety do nabycia na stronach:

http://www.metalopolis.pl, http://www.ticketpro.pl , http://www.ebilet.pl, http://www.ticketonline.pl, http://www.ticketportal.pl , http://www.kupbilet.pl, http://www.eventim.pl,

 

 

 

Totentanz zapowiada nowy materiał

 

 

Zespół Totentanz kończy prace nad nowym albumem studyjnym. Premiera jest przewidziana na początek marca. Materiał, zdaniem twórców, jest bardzo rockowy, melodyjny i przełomowy pod względem brzmienia i stylistyki. Wszystkie piosenki będą zaśpiewane po polsku.

 

Muzycy tak mówią o nowym albumie: „Nowa płyta jest kolejnym stopniem w naszej muzycznej ewolucji. Nie zjadamy własnego ogona oraz, co najważniejsze, nie robimy niczego na siłę. Te kilkanaście kawałków, które właśnie nagrywamy to muzyka, którą kochamy grać. Nie patrzymy na rynek muzyczny, jako wyznacznik drogi, którą porusza się rock’n’roll, ale przez granie poszukujemy rzeczy, które w nas mają wywołać i wywołują uczucia. Teksty dyktuje nam samo życie i staramy się, aby piosenki były czymś, z czym słuchacz może się utożsamić, aby opowiadały o rzeczach, które nas otaczają, ale przez szare szkło codzienności są jednak zamazane i często ignorowane”.

„Jeśli muzyka może wpływać na ludzi, to mamy nadzieję, że w naszym przypadku jest to wpływ pozytywny. Sami jesteśmy od niej pozytywnie uzależnieni i przedstawiając nasz nowy materiał otwieramy się, pokazujemy jak wygląda ta siła, która nas napędza. Każdy z nas gdzie indziej mieszkał, dorastał i chodził do szkoły. Każdego z nas fascynowały inne rzeczy. Każdy ma swoje pomysły, marzenia i cele. Ale wszystkich łączy to, co usłyszycie już w marcu, choć ostatecznego tytułu naszego nowego krążka jeszcze nie zdradzamy”.

Więcej szczegółów wkrótce!

 

 

Bijące serce Frontside

 

 

Frontside nakręcił nowy klip! Obrazek promujący wydany w październiku 2010 album „Zniszczyć wszystko” został nakręcony do utworu „Dopóki moje serce bije”. Demon, gitarzysta i główny kompozytor zespołu, opowiada: „Dwa dni na planie z ekipą Mania Studio.  Dwa dni nieskrępowanej zabawy, przebieranek i wygłupów. Efektem obrazek »Dopóki moje serce bije«, a w nim przenosimy się w świat heavy metalu – mentalnie i wizualnie. Z tej strony jeszcze nas nie widzieliście, a zapewniam, że to zupełnie nowa odsłona wizerunku Frontside!”.

 

Klip możecie obejrzeć tutaj.

 

Płyta „Zniszczyć wszystko” została świetnie przyjęta, zarówno przez recenzentów jak i fanów. W plebiscycie czytelników miesięcznika „Gitarzysta” album zwyciężył w kategorii  „Naj Płyta – Polska”, a pochodzący z niego utwór „Nie ma we mnie boga” wygrał w kategorii „Naj Utwór”.

 

Zespół planuje również kolejne koncerty promujące najnowsze dzieło. Szczegóły i daty wkrótce!

 

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: