Strona główna > Film, Muzyka, Show-biznes > 4 music news

4 music news

Poniżej garść informacji muzycznych, które dotarły do mnie dzięki uprzejmości działów promocji wytwórni (nazwy podaję przy wykonawcach lub wydawnictwach.

Seweryn Krajewski – nowa płyta

Piosenka „Znowu pada” zapowiada nowy album Seweryna Krajewskiego „Jak tam jest” (Sony). Krążek ukaże się 21.02.2011. Słowa do kawałka napisał Andrzej Piaseczny. Muzyka jest oczywiście autorstwa Seweryna Krajewskiego. Poniższe zdjęcie promocyjne wykonał Jacek Poremba.

 

Utworów na płycie będzie 11. Oto ich tytuły:

1. Widok ze wzgórza (intro)

2.  Ławeczka

3.  Dym

4.  Znowu pada

5. Innego dnia

6. Na początek

7. Dalej spiesz się

8. Spij spokojnie mój świecie

9. Jutro proszę

10. Jak tam jest

11 . Widok ze wzgórza (outro)

I fragment informacji z wytwórni Sony o albumie artysty:

„Z przyjemnością informujemy, że udało się – Seweryn Krajewski powrócił! A dokładnie powróci 21.02.2011 albumem „Jak tam jest”. To jego pierwsze autorskie wydawnictwo od niemal dekady, nawiązuje do klasycznych piosenek Krajewskiego, ale też ukazuje w pogodnie melancholijny sposób zmiany, które zaszły w artyście i które zachodzą w każdym z nas. To już nie sympatyczny łobuziak, wycinający na ławce serce, by zaimponować dziewczynie, która wpadła mu w oko, ale pogodzony ze światem, powściągliwy pan, który lubi na tej starej, dobrej ławce usiąść i powspominać. Ale wie też, że życie jest pełne niespodzianek, że w każdej chwili może go znowu porwać jego wartki nurt: „Na początek, głowa w słońce / Jedno słowo, dobre słowo na początek / Na początek, krok za krokiem / Nową drogą pójdę z tobą na początek”.

„Mądre, pełne prostych, ale najważniejszych prawd teksty napisał tym razem Sewerynowi Krajewskiemu Andrzej Piaseczny („Myślę, że Andrzej dosyć głęboko wszedł do mojego świata. Rozmawialiśmy sporo, przekazałem mu, o co mi chodzi”), który zaśpiewał też gościnnie w jednej z piosenek. Ale na tej ławce na wzgórzu, na której tak chętnie przesiaduje kompozytor, gościli i inni – na przykład Anna Teliczan, znana z programu „Mam talent” i Piotr Cugowski, którego głosu Krajewski nie może się nachwalić. O produkcję muzyczną „Jak tam jest” zadbał Krzysztof Pszona, znany m.in. ze współpracy z Kayah”.

„No więc jak tam jest, na tej nowej płycie Krajewskiego? Tak, jak tylko on potrafi. Przebojowo, ale nie wulgarnie. Prosto, ale nie prostacko. Melodyjnie, ale nie banalnie. „Miejsce dla takiego grania zawsze było, jest i będzie” – twierdzi kompozytor i wie, co mówi. „Tylko dzisiaj trudno znaleźć dla tych piosenek miejsce w radiu czy w telewizji” – dodaje z obawą. Niepotrzebnie. Taka muzyka trafia przecież prosto do serc.

Decide – do diabła z bogiem, zwiastun


Decide, legenda death metalu z Florydy, porozumiała się z serwisem o chwytliwej nazwie MetalSucks.net. Dzięki temu fani Glena Bentona i Steve’a Asheima mają okazję posłuchać kawałka, który zapowiada album „To Hell With God” (21 lutego 2011 Century Media/ EMI). Numer nosi tytuł „Hang In Agony Until You’re Dead” i w streaming można go posłuchać klikając w ten link. Pod koniec lutego i w marcu Deicide pojawi się w Europie. Ponowna wizyta zaplanowana jest na czerwiec i lipiec. Maniacy satanistycznych treści w brutalnej, muzycznej oprawie powinni wypatrywać zespołu w Polsce lub jej sąsiedztwie.

„Black Swan” (Czarny Łabędź) – soundtrack

Kilka dni przed albumem Seweryna Krajewskiego, 17 stycznia 2011, również nakładem wytwórni Sony ukaże się ścieżka dźwiękowa do najnowszego filmu Darrena Aronofsky’ego „Black Swan” (Czarny Łabędź). Autorem muzyki jest stały współpracownik reżysera Clint Mansell. Film widziałem, polecam choćby dla znakomitych ról Natalie Portman i Vincenta Cassela. Oto, co muzyce i obrazie pisze wytwórnia:

„Czarny Łabędź” (reż. Darren Aronofsky), to psychologiczny thriller rozgrywający się w nowojorskim środowisku baletowym i osnuty wokół zaciętej rywalizacji dwóch tancerek baletowych, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy szklanego ekranu o wyglądzie zawodowych baletnic: Winona Ryder (Beth Mcintyre – umierający łabędź), Natalie Portman (Nina Sayers – królowa łabędzi), Mila Kunis (Lilly – czarny łabędź). Film został doceniony na festiwalach filmowych w Wenecji i Toronto w 2010 r.”.

„Muzykę skomponował Clint Mansell, angielski kompozytor, gitarzysta, wokalista. Autor muzyki do takich filmów, jak: „Requiem do snu”, „Źródło”, „Synowie mafii”. Ponieważ akcja filmu toczy się wokół przedstawienia „Jezioro Łabędzie”, ścieżka dźwiękowa filmu oparta jest na utworach Piotra Czajkowskiego w aranżacjach Mansella”.

Lista utworów:

 1. Nina’s Dream
 2. Mother Me
 3. The New Season
 4. A Room Of Her Own
 5. A New Swan Queen
 6. Lose Yourself
 7. Cruel Mistress
 8. Power, Seduction, Cries
 9. The Double
 10. Opposites Attract
 11. Night Of Terror
 12. Stumbled Beginnings…
 13. It’s My Time
 14. A Swan Is Born
 15. Perfection
 16. A Swan Song (For Nina)

Artillery – zapowiedź nowej krwi

Zespół Artillery, thrashmetalowy weteran z Danii, zakończył 10 stycznia  prace nad najnowszym albumem, zatytułowanym „New Blood”. Następca płyty „When Death Comes” z 2009 roku zostanie wydany przez Metal Mind Productions już w marcu.

Album zarejestrowano w Medley Studios w Danii z Sørenem Andersenem w roli producenta.

A czego można spodziewać się po muzyce na nowym krążku? Michael Stützer, gitarzysta zespołu, zdradza: „Dźwięk na płycie jest nieco cięższy niż to było w przypadku »When Death Comes«. Muzyka jest połączeniem brzmienia naszych poprzednich płyt »When Death Comes«, »By Inheritance« z delikatnym muśnięciem tego, co słyszeliście na »Terror Squad« i »Fear Of Tomorrow« oraz kilku orientalnych smaczków”.

Zespół opublikował w serwisie YouTube zwiastun wydawnictwa. Obejrzeć go można pod tym linkiem.

„My Blood” ukaże się w całej Europie 21 marca. Nieco wcześniej, 14 marca, materiał zadebiutuje w Japonii, a 5 kwietnia płyta będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych. Album dostępny będzie w standardowej wersji CD oraz limitowanej wersji CD digipak wzbogaconej o dwa dodatkowe nagrania. W Japonii album będzie zawierać jeden dodatkowy utwór niedostępny nigdzie indziej.

Reklamy
 1. Brak komentarzy.
 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: