Strona główna > Muzyka > Ostatni wojownik

Ostatni wojownik

Króciutko, bo niedoczas złapał mnie mocno w szpony. Dzielę się z Wami informacją, która dotarła do mnie małą chwilkę temu. Autorskie bajania będą, mam nadzieję, niebawem. Tymczasem miłej lektury (po skrótach i przeróbkach na bardzo szybko):

 

Już 14 stycznia w klubie „Graffiti” w Lublinie, odbędzie się premiera „Last Warrior”, wspólnego projektu Grzegorza Kupczyka, byłego wokalisty Turbo, i zespołu Tipsy Train. Grupa na koncertach będzie prezentować numery z dorobku Turbo, głównie współautorstwa Grzegorza Kupczyka.

 

Pomysłodawcą projektu „Last Warrior” był Bart Gabriel z magazynu „Hardrocker”, a pierwotnie mieli brać w nim udział byli członkowie Turbo. Jednakże głównie ze względu na brak synchronizacji terminów oraz przede wszystkim na fakt, że w większości ludzie ci (z różnych względów) zeszli w większym lub mniejszym stopniu ze sceny, a ich zajęcia poważnie ograniczały – i ograniczają – ich możliwości działalności estradowej, projekt został zawieszony. Mowa głównie o Wojtku Aniole, Piotrze Przybylskim i Andrzeju Łysowie.

Rozmowy utknęły w martwym punkcie, a następnie – podobnie, jak  w przypadku projektu „Memories” – Grzegorz chciał zrobić to z innymi zaprzyjaźnionymi muzykami. Na przeszkodzie stanął brak czasu. CETI pracowało wtedy z orkiestrą nad projektem „Akordy słów”, co pochłaniało ogromną ilość czasu i energii. Grzegorz odłożył więc „Last Warrior” do „szuflady” , aż do momentu koncertu zrealizowanego w hołdzie Deep Purple, gdzie poznał Grzegorza Kotyłłę z grupy Tipsy Train.

Po kolejnym spotkaniu, podczas koncertu poświeconego Black Sabbath, rozpoczęły się poważniejsze rozmowy, zmierzające do realizacji projektu z Tipsy Train . Kiedy Grzegorz Kotyłło wspomógł CETI podczas II edycji „Rock Metal Fest” w warszawskiej „Stodole”, pojawiły się szczegółowe ustalenia i rozpoczęły się wstępne prace nad realizacją projektu. Było to w grudniu 2009 roku. Grzegorz oraz agencja jego i grupy CETI – M-ART. dostawali od dłuższego czasu maile i telefony od fanów z prośbami o prezentację repertuaru Turbo w jego wykonaniu. Wraz z agencją wokalista Grzegorz pomyślał, że warto zrobić taki ukłon w stronę fanów.

„Last Warrior” to prezent głównie dla tych fanów Turbo, którzy są z zespołem od samego początku, prezent z okazji 30-lecia powstania. To projekt, w którym będzie można usłyszeć te kompozycje , które są autorstwa lub współautorstwa Grzegorza Kupczyka. Kompozycje, których Turbo podczas koncertów nie wykonuje lub wykonuje sporadycznie. „Last Warrior”,  to projekt koncertowy, być może zostanie udokumentowany płytą live .

Jaki los spotka czeka Wojownika zależy od koncertu inauguracyjnego, który odbędzie się 14 stycznia w Lublinie, rodzinnym miesicie Tipsy Train. Jeżeli publiczność dopisze i będzie zainteresowanie projekt będzie kontynuowany co najmniej przez rok.

Realizatorzy wychodząc na przeciw publiczności pragną w związku z nadchodzącą premierą ogłosić plebiscyt dla fanów, w którym można wybrać utwory, które fani chcieliby usłyszeć podczas koncertu „Last Warrior”. Plebiscyt będzie trwać do 9 stycznia. Propozycje prosimy kierować pod adres ceti@go2.pl.

 

 

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: