Strona główna > Muzyka > Polscy fani są fantastyczni

Polscy fani są fantastyczni

Promocyjne zamieszanie wokół polskich koncertów Accept nabiera powolutku rumieńców. Agnieszka z promocji MMP tuż przed końcem 2010 roku uraczyła nas kolejnym newsem, którego z radością publikuję poniżej (z lekkimi retuszami;) ):

 

Legendarna niemiecka formacja Accept pojawi się w Polsce na trzech koncertach w ramach europejskiej trasy promującej album „Blood Of The Nations”. Zespół, założony w 1970 roku przez wokalistę Udo Dirkschneidera, odegrał ważną rolę w rozwoju metalu, będąc podstawowym elementem niemieckiej sceny heavymetalowej w pierwszej połowie lat 80. Po rozwiązaniu działalności w 1997 roku i krótkiej reaktywacji w 2005 roku, zespół powrócił na dobre w roku 2009. Udo Dirkschneidera zastąpił eksfrontman TT Quick – Mark Tornillo, a nowy, dwunasty już w karierze album „Blood Of The Nations” wyniósł ich na szczyty.

 

W niedawnym wywiadzie dla miesięcznika „Metal Hammer”, gitarzysta Wolf Hoffmann tak mówi o reaktywacji zespołu: „Właściwie to byliśmy już na emeryturze. Nie byliśmy aktywnym zespołem przez tak wiele lat, ale ciągle, gdzieś w nas, stale było to marzenie o powrocie, o graniu, o robieniu tego, co tak bardzo kochamy… i to wszystko ziściło się, kiedy pewnego dnia spotkaliśmy Marka Tornillo. To dzięki niemu powiedzieliśmy sobie: spróbujmy jeszcze raz. To było dość ryzykowne posunięcie, bo tak wiele osób patrzyło sceptycznie na ten pomysł i było mu zdecydowanie przeciwnych. Mówili, że nic z tego nie wyjdzie, że bez Udo nie uda się nam. Mieliśmy naprawdę pod górkę, walcząc z tymi wszystkimi stwierdzeniami, ale uparliśmy się i widząc teraz, że wyszło na nasze, że osiągnęliśmy sukces, czujemy się niesamowicie dobrze. Czujemy, że nasz trud został doceniony. Czujemy się spełnieni”.

 

Album „Blood Of The Nations” zebrał olbrzymią ilość entuzjastycznych recenzji na całym świecie i jest murowanym kandydatem do zdobycia pierwszych miejsc w notowaniach hardrockowych płyt 2010 roku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy do mediów docierają wyłącznie informacje o sukcesach zespołu. Lista osiągnięć jest naprawdę długa i imponująca.

 

Na początku 2011 roku zespół Accept idzie za ciosem i wyrusza w wielką europejską trasę koncertową promującą album „Blood Of The Nations”. W jej ramach odwiedzi takie kraje, jak: Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania, Włochy, Grecja, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry, Francja, Belgia, a także Rosja i Wielka Brytania. Polscy fani będą mogli obejrzeć Accept na żywo aż trzykrotnie! Zespół zagra 4 lutego w krakowskim klubie „Studio”, 5 lutego w warszawskiej „Stodole”, a na finał, 6 lutego w klubie „Eter” we Wrocławiu. Supportem będzie zespół Steelwing.

 

Wolf Hoffmann zapowiada, że każdego wieczoru możemy spodziewać się nieco innego zestawu nagrań: „Nie lubimy stagnacji w setliście. Nawet podczas samej trasy w Stanach, staraliśmy się dokonywać jakiś drobnych zmian co wieczór. Lubimy takie manewry, bo pozwalają nam zachować większą różnorodność”.

 

Accept pojawi się w Polsce w składzie: Wolf Hoffmann – gitary, Mark Tornillo – wokal, Peter Baltes – gitara basowa, Herman Frank – gitary oraz Stefan Schwarzman – perkusja. To nie lada gratka dla wszystkich fanów ponieważ poprzednim razem muzycy zagrali w Polsce tylko dwa razy – w 1986 i 1993 roku! A jak mówi Hoffmann: „Pamiętam Polskę bardzo dobrze. Polscy fani są fantastyczni! Powinno być bardzo dobrze!”.

 

Fragmenty wywiadu pochodzą ze styczniowego wydania miesięcznika „Metal Hammer”.

 

 

 

ACCEPT  + Steelwing

 

4.02.2011 – Kraków, Studio

5.02.2011- Warszawa, Stodoła

6.02.2011 – Wrocław, Eter

 

Start godz.20.00; wejście od 19.00

 

Ceny biletów:

 

Kraków – 120 zł / 130 zł (w dniu koncertu)

Warszawa – 120 zł / 130 zł (w dniu koncertu)

Wrocław – 110 zł / 120 zł (w dniu koncertu)

 

Bilety do nabycia na stronach:

 

http://www.metalopolis.pl, http://www.ticketpro.pl, http://www.ebilet.pl, http://www.ticketonline.pl, http://www.ticketportal.pl, http://www.kupbilet.pl,  http://www.eventim.pl

 

Informacje o sprzedaży biletów:

 

tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, http://www.metalopolis.pl, http://www.metalmind.com.pl

 

Sprzedaż wysyłkowa:

 

032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, http://www.metalopolis.pl

 

Reklamy
  1. 28/12/2010 o 9:01 pm

    Kurczę, ja rozumiem, że to legenda, ale z cenami biletów to powoli organizatorzy przeginają. Nie dalej jak 2 lata temu tyle kosztował bilet na płytę Stadionu w Chorzowie na koncercie Metalliki…

    Ciężkie czasu nastały dla muzyki – ludzie nie kupują płyt, więc zespoły muszą sobie na czymś odbijać. A cierpią jak zwykle najwięksi fani – ci, co wydają kasę na płyty i na koncerty…

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: