Strona główna > Muzyka > Słonina wychodzi na Czoło

Słonina wychodzi na Czoło

Świeżutki newsik od Tomka Mądrego. Czytajcie i zespołu szukajcie, bo skoro Tomasz poleca, to musi być to wartościowe granie.

 

 

W najbliższy piątek, 19 listopada, nakładem niezależnego wydawnictwa Czoło ukaże się debiutancka EP-ka zespołu Słonina.

 

„Tłustą” muzykę prezentowaną przez zespół ciężko jednoznacznie sklasyfikować. Zahacza o szeroko pojęte brzmienia alternatywne, podkreślone niebanalnym słowem wyśpiewanym w języku polskim. To zderzenie elektroniki z ciężkim, chrupiącym basem, gitarami brzęczącymi jakby miały postawić na Tolka Banana lub delikatnie przywołać mechanizm sześciostrunowy znany z formacji Samo, która łączy się nieuchronnie ze Słoniną wspólnymi elementami natury ludzkiej, jakimi są Robert Gasperowicz i Stanisław Wołonciej. Kompozycje nie przytłaczają słuchacza, wybijają z rytmu lub czarują prostotą, jednocześnie pozwalając na złapanie chwili oddechu. Klimatu całości nadają specyficzne, melodyjne wokale Stanisława, który idealnie wpasował swoje harmonie w pięknie psychodeliczny świat. Inicjatorem projektu i autorem tekstów piosenek jest Karol Gawerski.

Niebanalna propozycja promowana jest wideoklipem do utworu „Rzeźbiarz” zrealizowanym przez samych muzyków z niezastąpioną pomocą kolegów. Teledysk można obejrzeć pod adresem www.myspace.com/slonina1000.

Słonina inauguruje działalność niezależnej oficyny Czoło, założonej przez członków zespołu: Roberta Gasperowicz i Karola Gawerskiego. Najbliższe plany wydawnicze obejmują nową płytę Samo „S3” oraz reedycję, po raz pierwszy na CD, albumu Samo „S1”.

EP-ka Słoniny (a także wydane w ubiegłym roku Samo „Plex Zero” i płyta starsplanesandcircles „circles”) są do nabycia w sklepie internetowym labela www.czolo.com.pl.

 

Biografia zespołu:

Karol odnalazł Radka po drugiej stronie telegrafu i wtedy postanowili spróbować. W budynku z kominem tryskającym dymem, jedząc przepastną pizzę, przypieczętowali powstanie projektu. Z wiadrem pełnym pomysłów udali się do Niego, Roberta w koszulce nakrapianej logiem Samo. Po oznaczeniu przez lejek kto, co robi, zaczęli rzeźbić Rzeźbiarza. Później był Wychowany i Kieszonkowiec, lecz dalej nie miał kto śpiewać. Wypływał gorzki moszcz przy próbach głosu. „Ja nie chcę” – krzyczał kolejny wokalista. Bolały nas te słowa. Aż pojawił się On – Stan, godny głos, złożony w imperium rozkosznego ciała. Nie znaliśmy Go, nigdy Go nie widzieliśmy, a jednak się wcisnął, głosem dźwięcznym, jak rura w hucie szkła. I wtedy zapachniało Słoniną. Wysmażyliśmy ją do końca, a przyprawiał Robert.

 

Skład zespołu:

Stanisław Wołonciej – śpiew, piano, gitara

Robert Gasperowicz – gitara, produkcja, programowanie, realizacja, miks

Karol Gawerski – teksty piosenek, gitara

Radek Gabrycki – bass w „Kieszonkowiec”

Więcej o zespole na: www.myspace.com/slonina1000

 

Reklamy
Kategorie:Muzyka Tagi: , ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: