Strona główna > Muzyka > Orange The Juice w hołdzie Frankowi Zappie

Orange The Juice w hołdzie Frankowi Zappie

Jeden z rodzimych zespołów, któremu mocno kibicuję, nadesłał budujące info, które z radością zamieszczam u siebie. Oby więcej takich wiadomości. Dzięki Daniel i rzućcie publikę na kolana! 😀 Zdjęcie ilustrujące post wykonał Piotr Lewandowski. Oto treść informacji otrzymanej od Daniela Naborowskiego:

„Zespół Orange The Juice został zaproszony i wystąpi na tegorocznej edycji niemieckiego festiwalu Zappanale. Festiwal odbywający się w miejscowości Bad Doberan w Niemczech przyciąga rokrocznie ponad 2000 fanów muzyki hołdującej twórczości Franka Zappy”.

„Zappanale jest cyklicznym festiwalem poświęconym Frankowi Zappie, odbywającym sie od 1990 roku. Jednym z jego głównych twórców i organizatorów jest Wolfhard Kutz, który za swoją wielką pasję, jaką jest muzyka Zappy, odpowiadał nawet przed STASI, czyli komunistyczną policją wschodnich Niemiec. Kutz po upadku Muru Berlińskiego w 1989 roku powołał do życia ARF Society, czyli fan club zwolenników muzyki Zappy. Rok później odbyła się pierwsza edycja festiwalu Zappanale. Na dwudziestu edycjach imprezy, jakie miały miejsce do tej pory, wystąpiła większość muzyków współpracujących z Frankiem Zappą na przestrzeni wielu lat”.

„W tym roku udział w festiwalu potwierdziło wiele grup z różnych stron świata m.in. Ensemble Ambrosius z Finlandii; ZAPPATiKA, Muffin Man z Wielkiej Brytanii; Filthy Habits Ensemble z Hiszpanii; Beardfish ze Szwecji; The Central Scrutinizer Band z Brazylii, czy Capillary Action i University Of Errors feat. Daevid Allen z USA. Orange The Juice wystąpi na głównej scenie festiwalu podczas piątego dnia imprezy”.

„Przypomnijmy, iż grupa Orange The Juice jest w trakcie nagrywania drugiego albumu. Zespół zakończył pierwszy etap procesu rejestracji płyty, którym było nagranie na żywo podstawowej sekcji zespołu: perkusji, basu, kontrabasu, gitary, fortepianu oraz klawiszy. Za nagranie tej podstawowej części albumu odpowiada Piotr „Falko” Rychlec, znany ze współpracy choćby z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojką, Matragona, Tołhajami, czy Zbigniewem Hołdysem”.

Na stronie http://www.themessiahisback.com zamieszczono kilka krótkich filmów dokumentujących pierwszy etap rejestracji albumu. Przypomnijmy, iż debiut Orange The Juce, zatytułowany „You Name It”, został zauważony przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykański magazyn 411mania.com i uznany za najlepszy album w kategorii „Best Breakthrough Artist Of The Year”.

Więcej o Orange The Juice na stronach:

www.orangethejuice.com
www.myspace.com/orangethejuice

Reklamy
 1. 28/04/2010 o 8:10 am

  sorry przez Olsztyn;)

 2. 28/04/2010 o 8:10 am

  Ha! No i wykrakałem!
  14 maja OTJ gra na jakimś studenckim festiwalu, a tak się składa że akurat tego dnia będziemy przejeżdżać przez Toruń, iiihaaa

 3. Minus
  23/04/2010 o 11:07 pm

  Boli mnie strasznie fakt jak bardzo niedoceniany jest to zespół w naszym kraju.
  Trzymam kciuki nadal za chłopaków i mam nadzieję że niebawem znowu zobaczę ich na takim koncercie jak ten w warszawskiej Proximie w lecie 2004, na którym porwali do totalnego moshu połowę ciasno nabitego klubu…

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: